Lietuvos karatė atstovai iškovojo pirmąjį medalį olimpinės karatė (kontroliuojamų veiksmų be kontakto) varžybose. 47-ajame Europos jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionate Budapešte (Vengrija) tai pavyko padaryti amžiaus grupėje iki 16 metų kovojusiam Gvidui Dišlei.

Svorio kategorijos iki 70 kg varžybose Radviliškio „Rytų kovotojo“ trenerių Aivaro Vasiliausko ir Ernesto Mončiausko auklėtinis iš pradžių 1:0 pranoko Juokalnijos atstovą Lazarą Jovivičių, o antrojoje savo kovoje 2:1 įveikė kroatą Leoną Pendičių. Trečioji kova teisėjų sprendimu buvo pralaimėta vėliau į finalą patekusiam slovakui Dominkui Keselakui, tačiau lietuvis gavo galimybę dalyvauti paguodos kovose.

Jose G. Dišlė teisėjų sprendimu įveikė turką Osmaną Kosdere Yigitą bei 3:0 serbą Marko Mijajlovičių ir pelnė istorinį bronzos medalį.

Europos čempionate Lietuvai taip pat atstovavo Tomas Balčius (U21, -67 kg), Eglė Damulytė (U18, -59 kg), Matas Krugelis (U18, kata), Lukas Postonogovas (U18, -68 kg), Rolandas Vaiškūnas (U18, -76 kg), Agnė Pliopytė (U16, +54 kg), Titas Stankūnas (U16, -52 kg), Augustas Vilkas (U16, -63 kg) ir Klaidas Kazakevičius (U16, kata), tačiau jiems laimėjimais pasidžiaugti neteko. Iš viso Europos čempionate dalyvavo 1183 sportininkai iš 52 valstybių.

Lietuvos olimpinės karatė sportininkai šiais metais taip pat dalyvaus Europos suaugusiųjų čempionate Baku, olimpiniame atrankos turnyre Paryžiuje ir pasaulio čempionate Dubajuje.