Sekmadienį Kėdainiuose startavo naujasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezonas. Pagrindinėje – 10 km – distancijoje nugalėtojais tapo Egidijus Adomkaitis ir Viktorija Varnagirytė, o klubų įskaitoje lyderiu tapo Šiaulių rajono sporto klubas „Lukas“.

42-ąjį kartą Kėdainiuose vykusiame naujametiniame bėgime „F.O.C.U.S running“ klubo atstovas E. Adomkaitis užtikrintai aplenkė visus varžovus ir 10 km distanciją įveikė per 31 min. 23,4 sek. Antrąją vietą užėmė Aurimas Rimkus („Stadija“; 32.50,1), o trečias antrus metus iš eilės Kėdainiuose finišavo Lukas Prokopavičius (R. Sargūno sporto gimnazija; 33.25,1).

Tarp moterų greičiausiai bėgusi V. Varnagirytė („Lukas“) finišavo per 38 min. 3,5 sek. Antroji vieta atiteko Vilmantei Stašauskaitei („BK Maratonas“; 39.07,1), trečioji – Nadeždai Normontienei („F.O.C.U.S running“; 39.36,6).

Šiais metais Kėdainiuose dalyvių laukė atnaujinta trasa. Sportininkai liko patenkinti šiais pokyčiais.

„Trasa maloniai nustebino. 10 km distancijoje teko įveikti du ratus. Jei atmintis neapgauna, esu bėgusi čia ir 2018 metais, tąkart teko bėgti vieną ratą su tikrai nelengva įkalne, tad trasos pokyčius vertinu teigiamai. Patiko nuotaikingas renginio vedėjas, taip pat malonią atmosferą kūrė akordeonistas, – įspūdžiais dalinosi V. Varnagirytė. – Kalbant apie bėgimą, tai teko pasigalynėti su nemenku vėju. Antrojoje distancijos pusėje teko kiek labiau pasistengti, nes išsilaikyti už greitesnių vyrų būrelio nepavyko, tad nebeturėjau už ko dangstytis nuo vėjo gūsių. Žinoma, kad laimėti visada smagu. Jėgas po bėgimo atstatyti padėjo organizatorių dalinama košė su saldžia arbata.“

V. Varnagirytė planuoja dalyvauti ir kituose LBT etapuose.

5 km distancijoje triumfavo Aivaras Čekanavičius („BK Maratonas“: 15.50,7), antras finišavo Jonas Stankevičius („RUN FOR SUN“; 16.05,3), trečias - Titas Pumputis (Panevėžio triatlono klubas; 16.44,2).

Tarp moterų prizininkėmis tapo Ugnė Paurytė (R. Sargūno sporto gimnazija; 19.48,8), Daiva Bielevičiūtė („Bėgimo klubas“; 19.57,8) ir Gintarė Banytė („Neko Runners“; 20.19,1).
Klubų įskaitoje lyderiu tapęs „Lukas“ turi 667 taškus. Toliau rikiuojasi „Bėgimo klubas“ (652 tšk.) ir Kauno BMK (641 tšk.).

Jau galima registruotis į antrąjį LBT etapą „Bėgame už laisvę“, kuris vyks vasario 16 dieną Mažeikiuose. Iš viso LBT 2020 metais sudarys net 16 etapų.