facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Tokijuje pasibaigusiame 2019 metų pasaulio pilno kontakto (kiokušin) karatė čempionate be svorio kategorijų lietuviai trečią kartą istorijoje prasimušė į finalą – planetos vicečempionės titulu džiaugėsi Inga Mikštaitė.

Kauno klubo „Kariai“ sportininkė I. Mikštaitė (treneris Gediminas Varkala) buvo vienintelė lietuvė moteris, įveikusi pirmosios varžybų dienos barjerą.

Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje kaunietė po 2 pratęsimų palaužė Joną Bielych iš Kazachstano, o pusfinalyje po 1 pratęsimo pranoko japonę Yui Kikukawą. Finale I. Mikštaitė susitiko su kita japone, 2015-ųjų vicečempione Juri Minamihara, kuriai prieš ketverius metus pralaimėjo antrajame čempionato etape.

Šį kartą pergalė per pagrindinį kovos laiką vėl atiteko Japonijos atstovei.

Anksčiau pasaulio čempionato finale yra kovoję tik du lietuviai – Donatas Imbras 2007-aisiais ir Margarita Čiuplytė 2011-aisiais.

Prieš ketverius metus šiame prestižiniame čempionate trečiąją vietą iškovojo Lukas Kubilius. Deja, šį kartą jam, kaip ir kitiems Lietuvos vyrams, į pusfinalį prasibrauti nepavyko.

Be jau minėtų sportininkų, tarp 8 geriausių planetos kovotojų anksčiau iš lietuvių yra patekę tik Darius Gudauskas (2007), Rūta Brazdžionytė, Gabija Gudeliauskaitė ir E. Sečinskis (visi – 2015 metais).

Parengta pagal LKKF

Į viršų