Pasiruošimą artėjančiam sezonui tęsianti „Šiaulių“ moterų komanda sužaidė antrąsias draugiškas ikisezonines rungtynes. Saulės miesto komanda išbandė savo jėgas akistatoje su Moterų lygos čempionių titulą ginsiančiomis Kauno „Aistėmis-LSMU“.

Pergalę užtikrintai iškovojo kaunietės – 71:42 (27:10, 19:10, 5:11, 20:11).

Čempionių autoritetas rungtynių starte akivaizdžiai slėgė „Šiaulių“ krepšininkes, kurių visi metimai skriejo pro šalį, o gynyboje netrūko skylių. Todėl sužaidus kelias minutes treneriui Romualdui Petroniui teko prašyti minutės pertraukėlės, viešnioms pabėgus į priekį 7:0. Tačiau pasitarimas korekcijų komandos žaidimui nepadarė, nors šiaulietėms pavyko pagaliau pelnyti pirmuosius taškus, kaunietės darsyk spurtavo ir susikrovė 18 taškų pranašumą 22:4.

Apsipratusios su varžovių žaidimu „Šiaulių“ merginos išlygino žaidimą ir pusę antrojo kėlinio nenusileido kur kas labiau patyrusioms varžovėms (16:37), nepaisant visų 15 pramestų tolimų metimų ir kauniečių dominavimo po krepšiais. Tačiau nelengvą šiauliečių padėtį dar labiau komplikavo Annos Lapo surinktos 4 asmeninės pražangos. Aukštaūgei atsisėdus ant atsarginių suolelio, „Aistėmis-LSMU“ dar padidino savo atotrūkį – 46:20.

Iki tol tuščiai šaudžiusi „Šiaulių“ toliašaudė artilerija po ilgosios pertraukos pagaliau iššovė ir pilnais šoviniais – tikslą pasiekė Valerijos Jakovlevos ir Urtės Bukauskaitės metimai, privertę ir trenerį Roką Kondratavičių kviestis savo auklėtines minutės trukmės pokalbiui. Tačiau visą trečiąjį  kėlinį šiaulietės niekuo nenusileido savo tituluotoms varžovėms. Pademonstravusios kovingumą, jos varžovėms leido įmesti vos 5 taškus, bei sumažino atsilikimą – 51:31.

Tačiau paskutiniam ketvirčiui jėgų nebepakako. Kur kas ilgesnį atsarginių suolelį turinčios čempionės ėmė sparčiai tolti, o kėlinio viduryje pirmavo rekordine rungtynėse 31 taško persvara (69:38), kurią iki rungtynių pabaigos šiaulietės nežymiai sumažino.

„Šiauliams“ U. Bukauskaitė surinko 13, D. Paliulytė – 8, V. Jakovleva ir A. Suščik – po 5, R. Augustinaitė (2 blokai) – 4, I. Šerpytytė (4 rez. perdavimai), M. Urbonaitė (6 atk. kamuoliai) ir A. Lapo – po 2, K. Berenytė – 1 tašką.

Viešnių gretose išsiskyrė 19 taškų surinkusi K. Kazočiūnaitė (9 atk. kamuoliai), 13 pridėjo praėjusiame sezone „Šiauliams“ atstovavusi B. Sinickaitė (8 atk. kamuoliai), po 10 įmetė K. Masionytė ir I. Bagdanavičienė.

Pirmosiose draugiškose rungtynėse „Šiaulių“ moterų komanda įveikė BK „Jelgavai/BJSS“ komandą 73:46 (15:6, 24:7, 17:9, 17:24).