Ufoje (Rusija) vyko 53-iosios Tarptautinės vaikų žaidynės, dar vadinamos vaikų olimpiada. 9 sporto šakose varžėsi per 1500 dalyvių iš daugiau nei 60 miestų. Šiaulių miesto jaunųjų sportininkų komanda parsivežė ir aukščiausios prabos medalį.

Dziudo sporto šakoje nugalėjusi visas varžoves ir iškovojusi aukso medalį nugalėtoja tapo Laura Linkutė (svorio kategorija +75). Trenerė Santa Pakenytė.

Lengvojoje atletikoje dalyvavo 4 sportininkai. Airūnė Čegytė 100 m bėgime iš 61 sportininkių užėmė 12-ąją vietą, treneris Darius Grubliauskas, o Ema Rupšytė – 18-ąją. Treneris Linas Maceika.

Gabija Bernotaitė šuolyje į aukštį iš 32 sportininkių užėmė 7-ąją vietą, trenerė Juzefa Baikštienė, o  Gustas Kisieliauskas šuolyje į aukštį iš 32 sportininkų taip pat buvo septintas. Trenerė J. Baikštienė.

4 šiauliečiai varžėsi ir plaukimo rungtyje. Ugnė Takuševičiūtė (treneris Egidijus Šiautkulis) plaukdama 200 m laisvu stiliumi iš 35 dalyvių užėmė 18-ąją vietą, 50 m laisvu stiliumi iš 50 dalyvių – 31-ąją, 400 m laisvu stiliumi iš 30 dalyvių – 22-ąją, 100 m laisvu stiliumi iš 52 dalyvių –  23-iąją.

Artas Apinys (trenerė Ema Vielavičiūtė) plaukdamas 200 m laisvu stiliumi iš 49 dalyvių užėmė 42-ąją vietą, 50 m laisvu stiliumi iš 50 dalyvių – 39-ąją, 400 m laisvu stiliumi iš 34 dalyvių – 31-ąją, 200 m nugara iš 19 dalyvių – 19-ąją.

Matas Juozapaitis (treneris Andrius Bičkus) plaukdamas 50 m nugara iš 25 dalyvių užėmė 21-ąją  vietą, 50 m krūtine iš 27 dalyvių – 17-ąją, 100 m krūtine iš 28 dalyvių – 17-ąją, plaukdamas 200 m krūtine buvo diskvalifikuotas.

Ugnė Nemeikšytė (treneris Egidijus Šiautkulis) plaukdama 50 m krūtine iš 33 dalyvių užėmė 20-ąją  vietą, 200 m kompl. pl. iš 34 dalyvių – 30-ąją, 100 m krūtine iš 31 dalyvių – 22-ąją, 200 m krūtine iš 25 dalyvių – 14-ąją.

2020 m. Tarptautinės vaikų žaidynės bus organizuojamos Vengrijoje.