facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Palangoje vyko XVI tarptautinis šachmatų turnyras „Baltijos taurė“. Šiame turnyre dalyvavo ir Šiaulių sporto centro „Dubysa“ auklėtiniai. Šiauliečiai turėjo galimybę parungtyniauti su kitų šalių šachmatininkais bei parodyti visus savo sugebėjimus. Turnyras buvo suskirstytas į kelias amžiaus grupes: A, B ir C turnyrai.

A turnyre iš viso dalyvavo 61 šachmatininkas iš 5 skirtingų šalių. Šio turnyro čempionu tapo šachmatininkas iš Maskvos Mikhail Demidov. Šiaulių sporto centro „Dubysa“ auklėtinė Gabija Šimkūnaitė užėmė 9-ąją vietą, tačiau moterų įskaitoje iškovojo pagrindinį prizą bei tapo šio turnyro vicečempionė. Iš 7 galimų taškų surinko 5 taškus, o čempione tapo latvė Ilze Berzina. Nors šiaulietė šachmatininkė surinko tiek pat taškų kaip ir turnyro nugalėtoja, tačiau šiaulietės buvo prastesnis koeficientas. Turnyro metu šiaulietė buvo susitikusi su Salomėja Zaksaite su kuria sužaidė lygiosiomis. 3-iojoje vietoje liko Lietuvos šachmatininkė Simona Limontaitė, kuri yra tarptautinė meistrė iš Šiaulių. Šiaulietei G. Šimkūnaitei 2-ąją vietą garantavo iškovota pergalė prieš kaunietę Guodą Perminaitę.

„G. Šimkūnaitė įrodė, kad pasiekė aukštą tarptautinį lygį, tai patvirtina jos kylantis reitingas, kuris šiuo metu yra 1914. Tai yra pakankamai solidus skaičius. Šių metų pavasarį ji tapo Lietuvos jaunių čempionė iki 18 m. O Dubingiuose ji iškovojo dvi 1-ąsias vietas. Taip ji įgavo teisę atstovauti Lietuvai pasaulio jaunių šachmatų pirmenybėse iki 18 m. Balandžio mėnesį žaidė Lietuvos moterų čempionate, kuriame iš 7 galimų taškų surinko 5 taškus, todėl jai teko dalintis 2–4 vietomis. Pagal prastesnį koeficientą ji liko ketvirta. Vasarą dalyvaus Plateliuose, Panevėžyje. O rudenį Indijoje dalyvaus pasaulio klasikinių  šachmatų pirmenybėse. Apmaudu, jog ne visur G. Šimkūnaitė gali išvykti, nes trūksta finansavimo bei rėmėjų“, – pasakojo šachmatininkės G. Šimkūnaitės treneris Viktoras Čmilis.

B turnyre dalyvavo vaikai nuo 10–15 m. Šiaulių sporto centro „Dubysa“ auklėtinis Daniel Šeras iškovojo 2-ąją vietą, o Jogaila Girkantas – 3-iąją.

C turnyras buvo pats masiškiausias. Jame dalyvavo vaikai iki 10 m. Iš viso buvo 84 šachmatininkai atvykę Iš Rusijos, Estijos, Latvijos, Baltarusijos. Aukščiausią, 3-iąją vietą, užėmė Šiaulių sporto centro „Dubysa“ auklėtinis Igor Gerasimov, kuris surinko 7,5 taškus.