Dvi dienas Alytaus sporto ir rekreacijos centre vyko Lietuvos jaunimo-jaunių pirmenybės, kurių metu buvo įvykdyti trys normatyvai į Europos jaunimo plaukimo čempionatą Helsinkyje. Du iš jų – šiauliečio Alano Tautkaus.

A. Tautkus, tapdamas dukart čempionu jaunimo grupėje, įvykdė normatyvus 200 m nugara ir 100 m nugara rungtyse. Pirmąją rungtį, kurioje varžėsi 26 plaukikai, jis įveikė per 2 min 5,73 sekundės. Perpus trumpesnę distanciją jis nuplaukė per 56,95 sekundės ir užnugaryje paliko 42 dalyvius.

Varžybose, jaunimo grupėje Lietuvos plaukimo meistro vardą apgynė Ainis Želionis, dalyvaudamas 100 m plaukimo peteliške rungtyje. Iš 38 dalyvių jis atplaukė per 55,97 sekundės ir tapo čempionu. Dukart ilgesnė distancija tuo pačiu plaukimo stiliumi jam atnešė dar vieną aukso medalį. Iš 22 sportininkų A. Želionis atplaukė per 2 minutes ir 11,42 sekundės.

Toje pačioje amžiaus grupėje dviem sidabro medaliais pasidabino Roman Pokalo po dukart įveiktų 400 metrų. Aplenkęs septynis varžovus kompleksiniu plaukimu jis finišavo po 4 minučių ir 44,40 sekundės. Plaukdamas laisvu stiliumi šiaulietis už savęs paliko 29 plaukikus ir baseino sienelę pasiekė po 4 minučių bei 17,74 sekundės.

13–17 m. amžiaus merginų grupėje geriausiai sekėsi Emai Guzaitei. 50 m laisvu stiliumi ji įveikė per 27,68 sekundės. Gausioje dalyvių skaičiumi rungtyje, subūrusioje 78 sportininkes, šiaulietė iškovojo antrąją vietą. Tuo pačiu stiliumi dukart ilgesnę distanciją ji nuplaukė per 1.00,55 minutės ir pelnė bronzos medalį. Rungtyje dalyvavo 56 dalyvės.