Lietuvos valstybės šimtmečio proga Elektrėnų plaukimo baseine plaukikai jau šeštąjį kartą dalyvavo ypatingose varžybose. 15 plaukikų iš visos Lietuvos vasario 16 d. paminėjo Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, plaukdami trijų valandų varžybose. Varžybose dalyvavo trys šiauliečiai: Martynas Kasperavičius, Aušra Grabauskienė ir Sigita Januškytė.

Plaukikai plaukė techniškai ir daugelis iš jų visai nesustodami poilsiui. Tarp dalyvių buvo plaukikų, kurie į varžybas atvyko trečiąjį ar net ketvirtąjį kartą. Šiaulietė Aušra Grabauskienė šiose varžybose dalyvavo trečiąjį kartą. Ji tapo šių varžybų nugalėtoja. Ji nuplaukė 9 km 650 metrų. Kita šiaulietė, anglų kalbos dėstytoja, Sigita Janušytė, šiose varžybose dalyvavo jau ketvirtąjį kartą. Ji visada moka pagirti organizatorius, padėkoti už prizus ir, nepaisant didelio nuovargio po varžybų, visada šypsotis.

„Tokios šventės suteikia labai daug džiaugsmo, pasikrauni labai geromis emocijomis, pamatai bendraminčius. Labai noriu pagirti A. Grabauskienę, kuriai pagaliau pavyko iškovoti pirmąją vietą. Eriką Kapočių, kuris vandeniu tiesiog skrido. Jis 50 m atstumą įveikė per 45 s. Apie jį dar išgirs visa Lietuva. Tokie sportininkai suteikia dar daugiau jėgų siekti geresnių rezultatų. Taip pat noriu pagirti šių varžybų organizatorę N. Milašienę, kuri buvo ne tik puiki organizatorė, bet ir teisėja. Šiais metais viskas buvo sugriežtinta, būtina buvo plaukti dviem stiliais. Taip reikėjo įrodyti, kad  esame įvaldę geležinę ištvermę. Viską daryti pagal taisykles, nes buvome labai akylai teisėjų stebimi. Man varžybos yra didžiulė šventė. Įveikiau 5,5 km, man tai yra didžiulis laimėjimas ir šis startas buvo vienas iš svarbiausių“, – pasakojo plaukimo varžybų dalyvė S. Januškytė.

Antrąją vietą varžybose užėmė buvusi Europos jaunių plaukimo čempionė, tarptautinės klasės sporto meistrė Aiškutė Buzelytė (9 km 300 m). Trečioji buvo vilnietė Olga Semionova (8 km 900 m). Jaunių grupėje pirmoji buvo vilnietė Juneta Krylovaitė nuplaukusi 9 km 900 m, antroji – panevėžietė Rugilė Girštautautė (4 km 100 m). Ji neplaukė visų 3 valandų. Savo nuotolį ji baigė anksčiau, nes plaukė turėdama temperatūros.

Vyrų grupėje nugalėtoju tapo Ignalinos plaukikas Erikas Kapočius (13 km 300 m), antrąją vietą užėmė Marius Karlavičius (12 km 600 m), trečioje vietoje liko marijampolietis Žilvinas Grigaitis (11 km 600 m).

Varžybų dalyviams suvenyrus ir JAV plaukiko L. Algmino knygą „Samogitia mea patria“ įteikė olimpinis čempionas Vladas Česiūnas ir LOA viceprezidentė Birutė Statkevičienė.

Varžybų rezultatai: vaikų grupėje pirmąją vietą iškovojo Juneta Krylovaitė – 9,9 km, antrąją –Rugilė Girštautaitė – 4,1 km. Moterų grupėje pirmąją vietą užėmė A. Grabauskienė – 9,650 km, antrąją – A. Buzelytė – 9,3 km, trečiąją – Olga Semionova – 8,7 km, ketvirtąją – Svetlana Kušnariova – 8,2 km, penktąją – Diana Magelinskaitė – 8,0 km, o šeštąją – S. Januškytė – 5,5 km.

Vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo E. Kapočius – 13,2 km, antrąją – Marius Karlavičius – 12,6 km, trečiąją – Žilvinas Grigaitis – 11,6 km, ketvirtąją – M. Kasperavičius – 11,275 km, penktąją – Pijus Genevičius – 8,55 km, šeštąją – Žygintas Ramanauskas – 7,6 km, septintąją – Andrej Volykin – 7,2 km.

„Labai džiaugiamės, kad atvažiuoja žmonės, nes 3 val. plaukimas  nėra lengvas. Anksčiau galvojome, kad dalyvių nesusirinks, bet kiekvienais metais susirenka. Yra dalyvių, kurie šiose varžybose jau pasirodė ir trečiąjį, ir ketvirtąjį kartą. Dalyviai labai džiaugėsi, įsteigėme prizus, kurie buvo geresni nei per Lietuvos plaukimo čempionatą.

Džiaugiamės, kad esame įvertinti“, – pasakojo varžybų organizatorė, teisėja, buvusi viena geriausių Lietuvos plaukikių Neringa Milašienė.