Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriuje jau trečią kartą vyko Šiaurės vakarų Lietuvos mokinių štangos spaudimo gulomis varžybos. Jose dalyvavo tiek vaikinai, tiek merginos, gimę 1997–2002 m., iš Šiaulių, Akmenės r., Biržų, Pakruojo, Kuršėnų, Joniškio, Kelmės, Mažeikių. Pirmą kartą dalyvavo Biržų „Saulės“ gimnazijos komanda.

Dalyvavo 70 dalyvių
Šio renginio tikslas – sportinių varžybų metu išsiaiškinti stipriausius Šiaurės vakarų Lietuvos mokinius štangos spaudimo gulomis šakoje. Yra skatinamas sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas, kilnus elgesys, keliamas jaunųjų sportininkų sportinis meistriškumas.

Varžybose dalyvaujančių komandų vadovams, treneriams, kūno kultūros mokytojams buvo organizuojamas metodinis seminaras „Maksimalios jėgos lavinimo fiziologiniai ir pedagoginiai aspektai, jų suvokimas ir raiška štangos spaudimo varžybose“. Paskaitą vedė socialinių mokslų daktaras, Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Buitinių paslaugų skyriaus profesijos mokytojas Stanislovas Norkus. Po paskaitos vyko varžybų dalyvių ir trenerių anketavimas.

ŠPRC Buitinių paslaugų skyriaus kūno kultūros ir profesijos mokytojas metodininkas Romualdas Miškūnas teigė, kad dalyvių buvo iki 70, dalyvavo ir pasaulio rekordininkas Egidijus Valčiukas. Visi dalyviai buvo nusiteikę labai gerai, įveikė savo asmeninius rezultatus, dabar ruošiasi Lietuvos čempionatui.

D. Ramanauskaitė – 62,5 kg, D. Atstopas – 195 kg
Merginų grupėje iki 60 kg svorio kategorijoje triumfavo Akmenės r. Ventos gimnazijos auklėtinė Aurika Žukauskaitė, kuri įveikė 42,5 kg. Antrąją vietą iškovojo Biržų „Saulės“ gimnazijos auklėtinė Dovilė Džuvaitė, kuri įveikė tiek pat kilogramų štangą, kaip ir pirmosios vietos laimėtoja, o trečiąją vietą laimėjo ŠPRC sportininkė Laurita Čuchnovaitė, kurios rezultatas buvo 32,5 kg.

+60 kg svorio kategorijoje triumfavo Pakruojo sporto klubo „Extreme gym“ sportininkė Dolora Ramanauskaitė – 62,5 kg, antrąją vietą iškovojo Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinė Giedrė Vikniūtė – 52,5 kg, o trečiąją – Biržų „Saulės“ gimnazijos mokinė Sandra Šimukėnaitė  – 45 kg.

Vaikinų grupėje iki 53 kg svorio kategorijoje geriausiai sekėsi Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos mokiniui Tadui Kirjanui – 60 kg, antrąją vietą iškovojo Biržų „Saulės“ gimnazijos mokinys Laurynas Ašaka – 45 kg, o trečiosios vietos laimėtojas buvo Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ narys Astijus Bliumas – 37,5 kg.

Iki 59 kg svorio kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ sportininkas Egidijus Valčiukas – 130 kg, antrąją vietą – Akmenės r. Ventos gimnazijos mokinys Tadas Žadeikis – 100 kg, trečiąją – ŠPRC mokinys Vitalijus Saldys – 85 kg.

Iki 66 kg svorio kategorijoje geriausiai sekėsi Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ sportininkui Linui Abakui – 97,5 kg, antrąją vietą iškovojo ŠPRC mokinys Osvaldas Kuokštis – 95 kg, o trečiąją – ŠPRC mokinys Ramūnas Katkauskis – 65 kg.

Iki 74 kg svorio kategorijoje pirmąją vietą laimėjo Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ sportininkas Tautvydas Variakojis – 115 kg, antrąją vietą – Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos auklėtinis Lukas Kačinskas – 102,5 kg, o trečiąją – Biržų „Saulės“ gimnazijos mokinys Kajus Anskinas – 95 kg.

Iki 83 kg svorio kategorijoje geriausiai sekėsi Akmenės sporto klubo „Jora“ nariui Justui Mockui, kuris įveikė 122,5 kg, antrąją vietą iškovojo ŠPRC mokinys Edvinas Trušinskas – 112,5 kg, o trečiąją – ŠPRC mokinys Eimantas Stoncelis – 97,5.

Iki 93 kg svorio kategorijoje pirmąją vietą iškovojo Kuršėnų sporto klubo „Kristalas“ sportininkas Tautvydas Sutkus – 140 kg, antrąją vietą – Akmenės sporto klubo „Jora“ narys Ovidijus Gartvikas –  130 kg, o trečiąją – Joniškio sporto klubo „Varūna“ narys Edvinas Aukselis – 110 kg.

Iki 105 kg svorio kategorijoje Akmenės sporto klubo „Jora“ narys Arnoldas Papirtis iškovojo pirmąją vietą – 192,5 kg, antrąją – Joniškio sporto klubo „Varūna“ narys Kęstutis Šiaučiūnas – 165 kg, o trečiąją – ŠPRC mokinys Eimantas Jocas – 152,5 kg.

+105 kg svorio kategorijoje pirmąją vietą iškovojo ŠPRC mokinys Domantas Atstopas – 195 kg, antrąją – Joniškio sporto klubo „Varūna“ narys Vilius Šiaučiūnas – 150 kg, o trečiąją – Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos mokinys Liudas Butkus – 140 kg.

ŠPRC mokinys D. Atstopas teigė, kad dalyvauja jau antrąjį kartą ir stengiasi dalyvauti visose varžybose. Šiandieniniu rezultatu yra patenkintas, dabar ruošis gruodžio mėnesio varžyboms, kuriose tikisi pasiekti savo geriausią rezultatą.

„Šiandien pagerinau savo asmeninį rekordą. Praėjusį kartą pavyko pasiekti 175 kg, bet svėriau mažiau. Labiausiai reikia prisižiūrėti mitybą, pagrindinis ir sunkiausias darbas vyksta namuose. Treniruotės vyksta tik 2 val., o visas kitas laikas yra skiriamas mitybai, savęs prižiūrėjimui“, – pasakojo D. Atstopas. R. Miškūnas teigė, kad šis sportininkas yra aktyvus, rodantis labai perspektyvius rezultatus, tikimasi, kad jis atstovaus Europai.

Komandinėje įskaitoje gimnazijų grupėje pirmąją vietą iškovojo ŠPRC (54 tšk.), antrąją – Kuršėnų L. Ivinskio gimnazija (46 tšk.), trečiąją – Biržų „Saulės“ gimnazija (37 tšk.).

Sporto klubų grupėje pirmąją vietą iškovojo Kuršėnų sporto klubas „Kristalas“ (63 tšk.), antrąją – Akmenės sporto klubas „Jora“ (41 tšk.), o trečiąją – Pakruojo sporto klubas „Extreme gym“ (36 tšk.).

Visų svorio kategorijų prizininkai buvo apdovanojami medaliais ir diplomais, mokyklų klubų nugalėtojai – taurėmis, medaliais ir specialiais rėmėjų prizais.

2017 11 10 28

Šiauliečiai, dalyvavę Šiaurės vakarų Lietuvos mokinių štangos spaudimo gulomis varžybose.