Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, puikiai sužaidę trečiąjį kėlinį, Tel Avive rezultatu 88:73 (19:23, 19:14, 33:14, 17:22) įveikė grupės varžybų šeimininkus Izraelio krepšininkus.

Turnyrą abi ekipos pradėjo nesėkmingai – lietuviai 77:79 nusileido Gruzijos ekipai, o Izraelio rinktinė 48:69 nusileido italams.

Lietuvos rinktinėje akistatą pradėjo šie žaidėjai: Mantas Kalnietis, Martynas Gecevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus lietuviams, atsakydamas į rezultatyvią Izraelio ekipos ataką, pelnė D. Motiejūnas. Vėliau šeimininkai, nors ir nedideliu skirtumu, išsiveržė į priekį – 9:12. Kėliniui persiritus į antrąją pusę Mindaugo Kuzminsko metimas suteikė minimalią persvarą savo komandai – 13:12. Tačiau Izraelio krepšininkų tai iš vėžių neišmušė, jie kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingiau ir privertė mūsiškius būti besivejančių vaidmenyje – 19:23.

Antrajame kėlinyje abi komandos startavo vangiai, bet lietuviai sugebėjo ne tik išlyginti, bet po kurio laiko persverti rezultatą ir susikrauti kiek ryškesnį pranašumą – 30:23. Vėliau šeimininkai atsibudo ir neleido lietuviams pabėgti per toli – 32:29. Antroje kėlinio pusėje lietuviai buvo susikrovę rekordinį devynių taškų pranašumą (38:29), bet Izraelio komanda, daugiausia R. Howell’o pastangomis, neleido svečiams atitrūkti per daug ir po pirmos rungtynių dalies lietuviai turėjo tik minimalią persvarą – 38:37.

Trečiojo ketvirčio starte abi ekipos apsikeitė tiksliomis atakomis – 40:39. Vėliau M. Gecevičius pataikė tritaškį, J. Mačiulis pasižymėjo iš po krepšio ir lietuvių persvara tapo dviženklė – 50:39. Kėliniui įsibėgėjus lietuviai oponentų per arti neprisileido ir po dviejų M. Kuzminsko tritaškių išsaugojo savo persvarą – 59:47. Paskutinę kėlinio sekundę Adas Juškevičius pataikė iš aikštės vidurio ir lietuvių persvara po trijų kėlinių siekė rekordinius dvidešimt taškų – 71:51.

Paskutinį ketvirtį abi komandos pradėjo pasikeisdamos tiksliais metimais, o tai buvo paranku lietuviams, kurie liko priekyje – 78:58. Kėliniui įpusėjus mūsiškių pranašumas kiek sumažėjo, bet vis tiek liko gana saugus – 80:64. Edgaras Ulanovas savo tritaškiu nebeleido šeimininkams rimčiau pagalvoti apie sugrįžimą – 84:66. Rungtynių pabaigoje lietuviai sužaidė be didesnių duobių ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 88:73.

Lietuva: E. Ulanovas – 18, M. Kuzminskas ir Artūras Gudaitis – po 16, J. Valančiūnas – 11 (10 atk. kam.), J. Mačiulis – 8 (9 atk. kam.), A. Juškevičius ir D. Motiejūnas – po 6, M. Kalnietis – 4, M. Gecevičius – 3, Eimantas Bendžius ir Marius Grigonis taškais nepasižymėjo, Artūras Milaknis aikštėje nepasirodė;

Izraelis: Richard Howell – 20, Gal Mekel – 18, Omri Casspi – 15;

Taip pat lietuviai rezultatu 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) palaužė Ettore Messina treniruojamą Italijos rinktinę.

Abi ekipos iškovojo pergales. Lietuviai 88:73 įveikė šeimininkų Izraelio komandą, o italai 77:66 nugalėjo Ukrainos rinktinę.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mačą pradėjo tokia startine sudėtimi: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Rungtynes geriau pradėjo italai, kurie taikliais tritaškiais greitai įgavo solidų pranašumą – 2:11. J. Mačiulio tolimas metimas neleido italams nutolti per daug – 7:11. Po kelių sėkmingų atakų Italijos krepšininkai vėl kiek atitrūko ir įgavo dviženklę persvarą – 9:19. Tačiau lietuviai čia pat vėl sumažino deficitą – 14:19. Paskutinėmis kėlinio minutėmis lietuviai pataikė tris tritaškius iš eilės ir po pirmos rungtynių dalies rezultatas buvo lygus – 23:23.

Antrojo kėlinio pradžioje Artūro Gudaičio metimas išvedė lietuvius į priekį – 25:23. Italams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo naudodamiesi mūsiškiai dviem tritaškiais padidino savo persvarą – 33:25. Po M. Kalniečio metimo lietuvių persvara pirmąjį kartą pasiekė dviženklę ribą – 35:25. Antroje kėlinio pusėje italai kiek aptirpdė lietuvių pranašumą – 38:31, bet po dviejų kėlinių lietuviai išlaikė devynių taškų skirtumą – 41:32.

Trečiąjį kėlinį dar vienu tritaškiu pradėjo Adas Juškevičius – 44:34. Italai pataikė du tritaškius iš eilės, bet lietuviai irgi atsakė tiksliomis atakomis – 48:39. Po A. Juškevičiaus taiklaus tolimo metimo lietuviai vėl įgavo dviženklę persvarą –  53:41. Daugiausia to paties A. Juškevičiaus pastangomis lietuviai antroje kėlinio pusėje išsaugojo solidų pranašumą – 57:45. Ketvirčio pabaigoje Ettore Messina auklėtiniai laimėjo trumpą atkarpą ir apkarpė mūsiškių pranašumą iki vienženklio – 57:49.

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo dar vienu tolimu metimu – 60:49. Kėliniui įsibėgėjant dar kelias atakas sėkmingai užbaigė M. Grigonis, o lietuviai liko priekyje – 65:54. Vėliau italai, taškus pelnę dviejose atakose iš eilės, kiek priartėjo – 65:59. Tačiau čia pat lietuviai vėl kiek atitrūko – 68:59. Rungtynių pabaigoje italai dar bandė surengti šturmą, bet mūsiškiai atsilaikė ir iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate, šį kartą rezultatu 78:73.

Lietuva: A. Juškevičius – 20 (4/6 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas – 14, J. Valančiūnas – 13 (8 atk. kam.), M. Kalnietis – 12 (8 rez. perd.), M. Grigonis – 8, D. Motiejūnas – 5, J. Mačiulis ir Artūras Gudaitis – po 3, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas taškais nepasižymėjo, Martynas Gecevičius ir Eimantas Bendžius ant parketo nepasirodė;
Italija: Luigi Datome – 24, Marco Belinelli – 14, Ariel Filloy – 10;