Lietuvos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų ir merginų krepšinio rinktinės tapo Kaune vykusio Baltijos taurės turnyro nugalėtojomis. Vaikinų turnyre trenerio Edvino Justos auklėtiniai po atkaklios kovos 73:67 (18:8, 25:16, 13:16, 17:27) įveikė bendraamžius iš Turkijos ir šventė trečiąją pergalę. Pirmojo kėlinio antroje pusėje Lietuvos rinktinė spurtavo ir atkarpą laimėjo 10:2, taip po pirmojo ketvirčio įsiverždama į priekį 18:8. Antrajame kėlinyje lietuviai nesustojo ir toliau neleisdami varžovams pelnyti taškų į priekį pabėgo 31:8. Po ilgosios pertraukos Turkijos krepšininkai pagerino savo žaidimą ir sumažino lietuvių pranašumą, bet vis dar atsiliko 40:56. Nors paskutiniame susitikimo ketvirtyje turkams pavyko dar labiau priartėti, rungtynes laimėjo Lietuvos rinktinė ir iškovojo Baltijos taurės čempionės titulą. Mūsų šalies komandai 16 taškų pelnė Marekas Blaževičius (9 atk. kam.), 14 – Modestas Kancleris, 12 – Ąžuolas Tubelis. Pastarasis buvo pripažintas naudingiausiu vaikinų turnyro žaidėju. Merginų turnyro paskutinėse rungtynėse Tado Stankevičiaus auklėtinės 74:30 (22:7, 18:4, 19:12, 15:7) nugalėjo Airijos ekipą. Nuo pirmosios rungtynių akimirkos lietuvės įsiveržė į priekį ir dominavo visą susitikimo laiką. Po pirmojo kėlinio Lietuvos rinktinė pirmavo 22:7. Antrajame ketvirtyje lietuvės toliau rodė gerą žaidimą ir varžovėms leido pelnyti vos keturis taškus. Po ilgosios pertraukos rungtynių eiga per daug nesikeitė, mūsų šalies 16-metės trečiąjį ketvirtį laimėjo 19:12 ir pirmavo 59:23. Paskutinis rungtynių kėlinys buvo jau tik formalumas. Lietuvos krepšininkės triuškinančia persvara 74:30 pranoko varžoves iš Airijos ir tapo Baltijos taurės turnyro čempionėmis. Lietuvos rinktinei Simona Visockaitė (15 atk. kam.) ir Dovilė Jankauskaitė pelnė po 12 taškų, Brigita Sinickaitė pridėjo 9 taškus. B. Sinickaitė buvo išrinkta naudingiausia turnyro žaidėja.

Parengta pagal LKF informaciją

2017 07 20 18

Lietuvos 16-mečių vaikinų ir merginų krepšinio rinktinės triumfavo Baltijos taurės turnyre.