facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lenkijoje, Žnino mieste, vyko Europos jaunimo ledrogių čempionatas, kur dalyvavę Lietuvos atstovai  pateko į dešimtuką ir perrašė šio sporto Lietuvoje istoriją. Į čempionatą susirinko per 80 sportininkų iš Estijos, Latvijos, Vengrijos, Vokietijos, Rusijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lietuvos ir Lenkijos. Varžybos vyko nedideliame vidurio Lenkijos ežere, ant kurio čempionatas buvo perkeltas apsnigus Aismares ir Suvalkų ežerus. Šis nedidelis ežeras tapo iššūkiu sportininkams, kurie turėjo prisitaikyti prie permainingo vėjo. Vyravo silpni ir vidutiniai vėjai, todėl labai daug reiškė techninis inventoriaus stovis ir taktinis sportininkų pasirengimas. Ledrogių sporte dominuoja estai ir lenkai, jau kelerius metus su jais konkuruoja Švedijos ir Rusijos sportininkai, atvykstantys net iš Baikalo ežero regiono.

Pasaulio jaunimo DN ledrogių klasėje vyko atkakli kova tarp Estijos ir Švedijos ledrogininkų. Švedas Edis Klemetsas pirmajame važiavime finišavo pirmas, bet buvo diskvalifikuotas, nes jo inventorius svėrė 8 kg mažiau nei leistina. Tuo puikiai pasinaudojo estas Eigo Helimetsas, kuris ir tapo lyderiu. Tačiau E. Klemetsas pademonstravo sportinį charakterį ir laimėjęs net tris važiavimus sugebėjo galutinėje įskaitoje aplenkti Estijos sportininką. Atkakli kova vyko dėl trečios vietos, kurią iškovojo estas Kevinas Grasas. Geriausiai iš lietuvių šioje rungtyje pasirodė Antanas Gerasimavičius (Vilnius), užėmęs 27 vietą.

Pasaulio jaunimo „Ice Optimist“ klasėje nuo pat pirmo važiavimo pirmoje vietoje įsitvirtino Estijos atstovas Georgas Paomesas. Jis laimėjo net tris važiavimus ir dominavo šioje klasėje. Geriausiai iš lietuvių pasirodė šiaulietis Rimvydas Mažunavičius, bendroje įskaitoje užimdamas 23 vietą. Europos čempionatas vyko po pasaulio čempionato įskaitos, čia DN klasėje vėl nugalėjo Švedijos sportininkas E. Klemetsas. Geriausiai iš lietuvių sekėsi A. Gerasimavičiui, bendroje įskaitoje įsitvirtinusiam 24-oje vietoje. Merginų tarpe penkta liko šiaulietė Jovilė Gedmontaitė. J. Gedmontaitė tapo pirmąja Lietuvos DN ledrogių atstove Europos čempionate, patekusia į merginų pirmąjį šešetą. Tai puikus pasiekimas ir naujas įrašas Lietuvos ledrogių sporto istorijoje.

Europos „Ice Optimist“ čempionate šiaulietis R. Mažunavičius  užėmė devintąją vietą, tai – aukščiausias visų laikų Lietuvos pasiekimas šios klasės Europos čempionatuose. Čempionu tapo G. Paomesas. Lietuvos ledrogių rinktinės treneriai Irutė Žičkuvienė ir Darius Gerasimavičius pastebi, kad būtina dalyvauti aukščiausio lygio varžybose, nes taip įgaunama patirtis ir meistriškumas, o turint vidutinio lygio inventorių ir ribotas sąlygas treniruotėms, Lietuvos sportininkų pasiekimai nuteikia optimistiškai. Kitais metais čempionatas vyks Estijoje, kur tikimasi dar laipteliu palypėti pjedestalo link. Vengrijoje šią savaitę prasideda Europos DN čempionatas. Lietuvai ant užšalusio Balatono ežero atstovaus Šarūnas Sodeika. Vasario 25–26 dienomis Elektrėnuose vyks Lietuvos ledrogių taurės varžybos.

2017 02 22 07

J. Gedmontaitė tapo pirmąja Lietuvos DN ledrogių atstove Europos čempionate, patekusia į merginų pirmąjį šešetą.  
Asmeninio archyvo nuotr.

Į viršų