„Šiaulių“ krepšininkams nepavyko atidaryti pergalių sąskaitos „FIBA Europe“ taurės turnyre – namuose 75:84 (16:22, 22:16, 13:23, 24:23) pralaimėta svečiams iš Kipro. Prieš šias rungtynes buvo pagerbtas ilgametis „Šiaulių“ klubo vadovas Adomas Klimavičius, kuris užleido prezidento postą Mindaugui Žukauskui. Sirgaliai atsistoję plojo 22 metus klubui vairavusiam A. Klimavičiui, o miesto meras Artūras Visockas įteikė atminimo dovaną.

Taip pat prieš šį mačą „Šiaulių“ ekipa atsisveikino su vienu žaidėjų – komandą paliko „centras“ Domagojus Bubalo. Aukštaūgis pasinaudojo kontrakte buvusia galimybe sugrįžti į Šiaulius, o po kelių mačų persigalvojo ir nutarė karjerą tęsti kitame klube. Tad „Šiauliams“ teks skubiai kamšyti priekinėje linijoje atsivėrusias spragas.

Šiauliečiai šiose rungtynėse kovėsi iš visų jėgų. Pirmoje mačo pusėje šeimininkai išnaudojo pakiliai puolime žaidusį Martyną Echodą. Jaunasis aukštaūgis vien iki pertraukos surinko 16 taškų ir tempė komandą į priekį. Tačiau „Šiaulių“ krepšininkų pastangas atitrūkti griovė svečių snaiperiai, kurie iki pertraukos pataikė net 7 iš 8 tritaškių. Po dviejų kėlinių lygu – 38:38.

Antroje mačo pusėje Vaido Pauliukėno auklėtiniai ėmė strigti varžovų gynyboje. Tuo tarpu svečių gretose įsismagino puolėjas Akeemas Wrightas. Šis legionierius pelnė pirmus devynis taškus ir gerokai trūktelėjo „Apoel“ ekipą į priekį – 49:43 (24 min.). Baigiantis ketvirčiui, amerikietis taikliais metimais užbaigė dar porą atakų, ir skirtumas pirmąsyk tapo dviženklis – 57:47 (27 min.). Apčiuopiamą pranašumą įgiję svečiai taikliais tritaškiais niekais vertė šiauliečių pastangas pasivyti.

„Pralaimėjimo priežastys yra trys – klaidos (šiauliečiai prarado 22 kamuolius), netaiklios baudos (pataikė 12 iš 24 baudų) ir tragiškas tritaškių pataikymas (įmetė 3 iš 17 tritaškių)“, – po mačo kalbėjo „Šiaulių“ treneris V. Pauliukėnas.

„Pagrindinės problemos buvo gynyboje. Mes nesustabdėme greitų atakų, klydome gindamiesi“, – sakė pavyzdinį mačą sužaidęs Martynas Echodas.

Kitas grupės mačas vyko Pardubicėje. Čekijos ekipa namuose 75:80 pralaimėjo Minsko „Cmoki“, tad Baltarusijos klubas tapo vienvaldis grupės lyderis. Pergalės neiškovoję „Šiauliai“ – turnyro lentelės dugne.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: M. Echodas 25 (10/14 dvit., 5/10 baud., 13 atk. kam., 7 išpr. praž.), D. Sabeckis 10 (4 kld.), D. Gvezdauskas 8, D. Pattersonas (4 kld.), A. Ampimas (4 kld.) ir R. Pipiras po 7, A. Westas 5, T. Lekūnas (5 kld.) ir T. Bowmanas po 3.

„Apoel“ ekipai taškus pelnė: A. Wrightas 23 (6/9 dvit., 1/2 trit., 8/10 baud., 6 atk. kam.), Th. Bussey 19 (4/11 dvit., 3/6 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), M. Burnatowskis 16 (3/5 trit.), R. Brownas 10, B. Mobley (11 atk. kam.) ir V. Kounas po 6, G. Kilaras 4 (G. Pantouris, Ch. Kaskiris). Kitas rungtynes šiauliečiai žais spalio 29-ąją, šeštadienį – namuose išbandys jėgas su Panevėžio „Lietkabeliu“.