facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Aušra LAURINKIENĖ
Nuojauta neapgavo. Prieš penktąsias finalines 2009-2010 metų vyrų tinklinio čempionato rungtynes Šiaulių „Elgos-Starto” vyrų tinklinio komandos stratego Aivaro Strockio mintyse kirbėjęs pergalingas rezultatas 3:2 tapo realybe - Panevėžio „KKSC–Agluona” palaužta po atkaklios penkių setų kovos (26:24, 21:25, 25:19, 22:25, 15:12). 
Įnirtinga kova, pareikalavusi penkių tarpusavio akistatų 
 
Pagaliau padėtas Lietuvos vyrų tinklinio čempionato taškas. Prieš lemiamą akistatą rašėme, kad Panevėžyje vykusių dvejų finalo rungtynių nepakako išsiaiškinti nugalėtojų. Finaliniame etape iki trijų pergalių ir Šiaulių „Elga-Startas”, ir Saulės miesto tinklininkams nenusileidusi Panevėžio „KKSC-Naujoji Agluona” turėjo po dvi pergales ir du pralaimėjimus. Mūsų miesto ekipos strategas Aivaras Strockis tuomet „Šiaulių naujienoms” sakė, kad pirmoji kova su panevėžiškiais nebuvo itin sunki: „Matyt, juos slėgė psichologinė našta, nes išplėšėme lengvą pergalę rezultatu 3:0 (25:22, 25:22, 25:22). Tiesa, antroji akistata apsivertė „aukštyn kojom” ir spaudimas krito ant mūsų pečių. Kovą, kurią laimėję būtume pasidabinę aukso medaliais, baigėme nesėkmingai - 1:3 (16:25, 21:25, 25:20, 25:27), o serijos rezultatas tapo lygus – 2:2”.
 
Nedrįso prognozuoti 
 
Prieš penktąsias finalines varžybas su panevėžiškiais, A. Strockis tikino, kad abi komandos įrodė, jog yra lygios. Tiesa, mačo baigties prognozuoti nedrįso: „Tiek mūsų jauna komanda, tiek kur kas labiau patyrę Panevėžio tinklininkai trokš žūtbūtinio triumfo. Kas laimės? Ta komanda, kuriai pavyks nuo pečių numesti slegiančią psichologinę naštą. Stengsimės nenuvilti žiūrovų ir labai tikimės jų palaikymo. Ar žaidimas namuose suteikia mums pranašumą? Tą sužinosime tik paskutinio mačo metu sekmadienį”, - paskutinėmis nerimo dienomis „Šiaulių naujienoms” sakė strategas. 
 
Laimė, tikslas pasiektas. Po atkaklaus stumdymosi turnyrinėje lentelėje, kuris truko net dešimt metų, šiauliečiai prasibrovė į pačią olimpo viršūnę ir tapo geriausia vyrų tinklinio komanda visoje šalyje. Auksą po dešimties metų pertraukos pagaliau iškovojusios „Elgos-Starto” komandos treneris prisipažino nujautęs, kad lemiama kova baigsis būtent tokiu rezultatu: „Tikėjausi, kad rungtynės bus labai atkaklios. Prieš mačą nujaučiau, kad susitikimas baigsis rezultatu 3:2. Tiesa, kuri komanda laimės, prognozuoti nesiryžau. Per rungtynes visus slėgė nervinė įtampa. Abi komandos darė nemažai klaidų. Džiaugiuosi, kad lemiamu momentu iniciatyvos ėmėsi mūsų lyderis Saulius Astrauskas ir sužaidė labai užtikrintai. Esu dėkingas visai komandai, o ypač pagrindiniams žaidėjams: Sauliui Astrauskui, Modestui Strockiui, Vyteniui Šukliui, Liudekui Adamovič ir jauniesiems tinklininkams: Benui Šileikai, Audriui Aleknavičiui, Martynui Kolodavičiui bei Tomui Dyliui. Jie visą sezoną žaidė pasiaukojančiai ir užtikrintai”, - pagiriamųjų žodžių auklėtiniams negailėjo A. Strockis. 
 
Pritrūko laimės?
 
Tuo tarpu Panevėžio „KKSC–Agluona”  treneris Vytautas Skunčikas po apmaudaus pralaimėjimo neslėpė apmaudo ir teigė, kad jo auklėtiniai lemiamame mače pritrūko laimės: „Čempionate dalyvavo daug panašaus pajėgumo komandų, mūsų komanda su šiauliečiais visa sezoną žaidė lygiai. Finale prireikė penkerių rungtynių ir tik penktame sete išaiškėjo čempionas. Šiandien nesužaidėm pačių geriausių varžybų, mūsų komandai truputi laimės pritrūko, varžovai truputi geriau sužaidė. Galbūt jiems padėjo namų sienos. Abi komandos vertos pirmosios vietos”, - sakė sidabru pasidabinusios ekipos strategas. 

Į viršų