Aušra LAURINKIENĖ
Kovo 6-7 dienomis Telšių rajono Kęstaičių  apylinkėse vyko 2010 metų Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato varžybos ilgojoje ir estafečių trasose. Čia savo jėgas, kartu su 300 aštuonių amžiaus grupių sportininkų iš visos šalies, išbandė ir 34 šiauliečiai - jaunųjų turistų centro mokiniai ir orientavimosi sporto klubų „Sakas” bei „Igtisa” žiemos malonumų mėgėjai.
Džiugina medalių gausa ir sportininkų nusiteikimas

„Mūsų miesto sportininkų pasirodymas – labai džiugina, - „Šiaulių naujienoms” vakar sakė ŠJTC atstovė Genutė Beleckaitė. - Jau senokai žiemos varžybose buvome iškovoję tiek daug medalių”.

Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Artūras Gapšys ir Evaldas Liekmanis, aptardami puikų jaunųjų orientacininkų dalyvavimą čempionate, teigiamai įvertino  bendradarbiavimą su  sporto  klubu „Sakas”, suaugusiųjų orientacininkų paramą, kolegų palaikymą surengiant net keturias orientavimosi sporto slidėmis ir slidinėjimo varžybas Šiauliuose, mokyklos sudarytas finansines galimybes išvykoms į kitose Lietuvos  vietovėse vykstančias varžybas ir pačių jaunųjų orientacininkų pastangas bei nusiteikimą sistemingai treniruojantis siekti sportinių rezultatų.

Trijų etapų estafečių varžybos

Anot G. Beleckaitės, pirmąją čempionato dieną sportininkai, atstovaudami savo miesto mokykloms, sporto klubams ir kolektyvams, varžėsi komandinėje rungtyje – trijų etapų estafečių varžybose. Šiaulių jaunųjų turistų centro mokinių ir klubo „Sakas” sportininkų komandos sėkmingai įveikė Žemaitijos kalvomis nusidriekusias trasas. Net septynios komandos iškovojo estafečių varžybų apdovanojimus. Keturis iš jų „nuskynė” ŠJTC orientacininkai. Jaunučių komanda, kurią sudarė Ieva Šukytė, Gabrielė Nemeikštytė ir  Danutė Žalytė, tapo čempionato estafečių varžybų nugalėtoja. Jaunių vaikinų komanda, kuriai atstovavo Paulius Vidžiūnas, Airidas Žukauskas ir Ignas Gabšys, užėmė antrąją vietą, tokio pat amžiaus merginos Rūta Nemeikšytė, Agneta Pranytė, Miglė Vainikauskaitė ir jaunesnių mergaičių komandos narės Karolina Špukaitė, Karolina Jociūtė bei Kotryna Gečaitė iškovojo trečiąsias vietas.

Sėkmingai estafečių trasas įveikė ir suaugusieji. Klubo „Sakas” komanda: Donatas Mickus, Petras Andrašiūnas, Svajūnas Ambrazas iškovojo antrąją vietą, o moterų ekipos atstovės Vesta Ambrazaitė, Gabrielė Keinaitė ir Gitana Kazimieraitienė ir 35-erių metų vyrų grupės komanda, kurią sudarė Arimantas Petukas, Vaidas Jurgaitis ir Artūras Gapšys, iškovojo bronzos medalius.

Prireikė sportinės ištvermės

Sekmadienį dalyviai stojo prie ilgos trasos starto linijos. G. Beleckaitės teigimu, sportininkai startavo neįprastai – visi vienu metu, tačiau dalyviams, atitinkamai pagal amžiaus grupes, reikėjo įveikti skirtingas 3-15 kilometrų ilgio trasas.

Ir čia sportinę ištvermę, gerus orientavimosi ir slidinėjimo įgūdžius demonstravę šiauliečiai prasibrovė į geriausiųjų gretas. Vesta Ambrazaitė, puspenkto kilometro dvylikos kontrolinių punktų trasą nušliuožusi per 31,59 minutės, tapo jaunių grupės čempione. „Vesta, iškovojusi šį vardą, tapo absoliučia 2010 metų Lietuvos orientavimosi sporto slidėmis čempionato nugalėtoja, nes varžybose sprinto ir vidutinėje trasose ji taip pat buvo pirma”, - džiaugėsi ŠJTC atstovė. Anot jos, puikiai pasirodė ir pirmąją vietą jaunimo grupėje užėmusi Gabrielė Keinaitė bei vyrų grupės nugalėtoju tapęs „Igtisos” atstovas Vilius Aleliūnas.

Šiauliečiai užėmė ir tris trečiąsias vietas. Miglė Vainikauskaitė bronzą pelnė jaunučių grupėje, Airidas Žukauskas – jaunių, o Gitana Kazimieraitienė - 35-erių metų sportininkių grupėje.  Rūta Nemeikšytė liko ketvirta tarp jaunių, Rokas Vaitkus, Karolina Špukaitė ir Gabrielė Nemeikšytė užėmė penktąsias vietas vaikų ir jaunučių grupėse. Gintarė Gvazdikaitė, Karolina Jociūtė, Kevinas Olišauskis, Gytė Kazimieraitytė, Agnė Petukaitė, Agneta Pranytė, Svajūnas Ambrazas ir Arimantas Petukas iškovojo vietas geriausiųjų čempionato sportininkų dešimtukuose.