Antrąją pergalę vyrų krepšinio klubų Eurolygos antrajame etape ("Top-16" varžybose) iškovojo Lietuvos vicečempionas Kauno "Žalgiris", penktojo turo rungtynėse G grupėje trečiadienį namuose 93:88 (22:18, 28:16, 23:29, 20:25) įveikęs Tomo Pačėso treniruojamą Gdynės "Asseco Prokom" (Lenkija) ekipą.

"Žalgiriui" Markusas Braunas (Marcus Brown) pelnė 23 taškus, Dainius Šalenga, Mirza Begičius ir Mantas Kalnietis - po 11, Martynas Pocius ir Tadas Klimavičius - po 10.

Antrąją nesėkmę patyrusioje Gdynės ekipoje Deividas Loganas (David Logan) surinko 22 taškus, Kintelis Vudsas (Qyntel Woods) - 17, Ratkas Varda - 13, Danielis Juingas (Daniel Ewing) - 11, Ronis Barelis (Ronnie Burrell) - 10.

Rungtynių pradžioje vyko lygi kova. Į priekį išsiverždavo tai viena, tai kita komanda, tačiau nei vienai ekipai nepavyko įgyti didesnės nei trijų taškų persvaros. Tik taiklus tolimas Aleksandro Čapino metimas pirmojo kėlinio pabaigoje leido aikštės šeimininkams po 10 žaidimo minučių pirmauti keturiais taškais 22:18.

Antrajame kėlinyje Gdynės komanda išlygino rezultatą 24:24, 26:26, 29:29, tačiau tada M. Braunas pelnė 11 taškų iš eilės ir 18-ąją min. Kauno klubas nutolo 40:31. Po M. Kalniečio dvitaškio ir dar keturių M. Brauno taškų komandas jau skyrė 15 taškų 46:31. Prieš ilgąją pertrauką "Žalgiris" pirmavo 50:34.

Trečiajame ketvirtyje "Asseco Prokom" ėmė artėti prie varžovų ir 25-ąją min. sumažino atsilikimą iki devynių taškų 48:57, o netrukus komandas skyrė septyni taškai 52:59. Žalgiriečiai padidino savo pranašumą iki 13 taškų 66:53, bet, likus šiek tiek daugiau nei minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos, Gdynės klubas priartėjo iki devynių taškų 60:69. Po du taškus pelnė M. Kalnietis bei M. Begičius ir skirtumas šoktelėjo iki 13 taškų. Svečiams prieš lemiamą ketvirtį pavyko sumažinti atsilikimą iki dešimties taškų 63:73.

Ketvirtąjį kėlinį "Asseco Prokom" pradėjo spurtu 10:0 ir, įpusėjus ketvirčiui, išlygino rezultatą 73:73. "Sausą" šeimininkų atkarpą nutraukė iš toli pataikęs M. Braunas, tačiau tritaškiu atsakė ir svečiai. Po M. Begičiaus, M. Kalniečio ir T. Klimavičiaus dvitaškių žalgiriečiai įgijo šešių taškų persvarą 82:76. Gdynės klubas atsakė tritaškiu (82:79), tačiau šeimininkų atakas taikliais metimais užbaigė M. Kalnietis bei D. Šalenga ir, prasidėjus paskutinei susitikimo minutei, komandas skyrė septyni taškai 86:79. Žalgiriečiai išsaugojo pergalingą pranašumą iki finalo sirenos ir į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę "Top-16" varžybose.

Pirmajame rate žalgiriečiai pralaimėjo Lenkijos čempionams 24 taškų skirtumu 65:89.

Paskutines Eurolygos "Top-16" etapo rungtynes "Žalgiris" žais kovo 11 dieną svečiuose su Maskvos CSKA (Rusija) komanda, kuriai atstovauja Ramūnas Šiškauskas.