facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

„Nesvarbu, kokiu skirtumu laimime, pykstu už kiekvieną prarastą tašką”, - prisipažino „Šiaulių” treneris Antanas Sireika.
Tado JUODŽIUKYNO nuotr.

 

 

 

 

 

Aušra LAURINKIENĖ
Šeštadienį į areną gausiai sugužėję krepšinio mylėtojai nepasigailėjo. Čia vykusiose Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse „Šiaulių” krepšininkai žaidė lyg ant sparnų ir be jokio vargo rezultatu 118:72 (38:16, 26:19, 30:14, 24:23) sutriuškino Talino „Kalev/Cramo” ekipą.

Tylos minutė išėjusiam ir plojimai naujai gyvybei

Jau tapo įprasta, kad prieš rungtynes, esant kokiai progai, teikiamos gėlės, tariami sveikinimo žodžiai ir išsakomi linkėjimai. Šįkart audringų plojimų ir gėlių puokštės sulaukė antrąkart tėvu tapęs 28 metų aukštaūgis Vytautas Šarakauskas. Krepšininkas neslėpė, kad žmona pagimdė dukrytę, kuriai tėvai išrinko Emos vardą. „Dabar auginu porelę”, - šypsojosi antrosios atžalos gimimą įspūdingu žaidimu rungtynėse pažymėjęs Vytautas Šarakauskas.

Tiesa, prieš akistatą su estais arenoje netrūko ir rimties. Tylos minute abi komandos bei per tris tūkstančius žiūrovų pagerbė Anapilin išėjusį dainininką Edmondą Čivinską, kuris su grupe „Vairas” sukūrė prieš kiekvieną mačą skambantį „Šiaulių” komandos himną. Po įspūdingos pergalės stipriausiųjų ketvertuke įsitvirtinusių šiauliečių strategas Antanas Sireika sakė: „Mes, šiauliečiai, netekome brangaus ir komandai žmogaus Edmondo Čivinsko, kurio sudainuotas himnas lydi „Šiaulius” ne vieną sezoną. Prieš rungtynes vyrų paprašiau tas dvi valandas sužaisti taip, tarsi jos būtų paskutinės jų gyvenime, paprašiau atiduoti širdį. Tik taip mes galėjome pagerbti mums brangų žmogų. Esu patenkintas, kad tai pavyko, todėl padėkojau vyrams už įdėtą darbą”.

Antrąkart lūžo D. Gailiaus nosis

„Kaip beveik visuose sezono mačuose, „Šiauliai” ir šįsyk negalėjo išrikiuoti visų žaidėjų. Rungtyniauti negalėjo rezultatyviausiai BBL čempionate žaidžiantis Deividas Gailius, kuris pelno po 17,6 taško. Universalusis šiaulietis mačo išvakarėse per treniruotę susidūrė su komandos draugu ir susilaužė nosį. D. Gailiui nosies kaulas lūžo antrąkart šiame sezone”, - rašoma oficialioje „Šiaulių” krepšinio klubo svetainėje internete.

Nepaisant lyderio traumos, žaidėjų nesumažėjo - aikštelėje pasirodė iš Jelgavos komandos į „Šiaulius” persikėlęs puolėjas M. Gulbis. Per akistatą su „Kalev/Cramo” debiutantas žaidė beveik 11 minučių, pelnė 6 taškus (3 iš 3 dvitaškių, 0 iš 1 tritaškio) ir atkovojo 3 kamuolius. Beje, plojimais sutiktas krepšininkas pelnė ir sirgalių audringai prašytą 100-ąjį tašką. Ovacijomis sutikti ir jaunieji Saulės miesto krepšininkai - ukrainietis įžaidėjas Klymas Artamonovas ir vidurio puolėjas Ignas Ramašauskas.

Komentarai po rungtynių

Po dvikovos su estais vykusioje spaudos konferencijoje 29 naudingumo balus surinkęs „Šiaulių” aukštaūgis Vytautas Šarakauskas sakė: „Mes buvome puikiai nusiteikę, be to, namuose žaidžiame visada geriau ir iškart parodėme, kas yra šeimininkai. Suprantu varžovus, kurie praleidę pirmą kėlinį net 38 taškus nuleido rankas, - tokie dalykai kerta psichologiškai. Džiaugiuosi, kad šiandien debiutavo Ignas, jaunas, aukštas vyras, turintis puikią perspektyvą. Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti jį ugdant”, - šypsojosi krepšininkas.

Tuo tarpu vyriausiasis treneris Antanas Sireika auklėtinį pagyrė: „Vytas šiandien sužaidė išties solidžiai, kaip ir priklauso antrą kartą tapus tėvu. Šiandien viskas sekėsi, nes mes buvome taip nusiteikę. Manau, kad komandą pirmiausia sutelkė Deivido trauma - visi žino jo reikšmę, indėlį, todėl mobilizavosi. Negirsiu ir nepeiksiu naujokų, bet jie buvo labai naudingi, nors treniravosi vos kelis kartus. Pirmiausia su jais mūsų treniruotės pagaliau tapo visavertės. Ne visi žaidė vienodai, bet minučių aikštėje reikia nusipelnyti darbu per treniruotes. Šiandien kai kuriems žaidėjams leidau rungtyniauti ilgiau, nes mačiau, kad jie mėgaujasi žaisdami”, - noriai kalbėjo treneris.

Šįkart varžovų komentarų nepateiksime, nes po apmaudaus sutriuškinimo Šiauliuose jie į spaudos konferenciją paprasčiausiai neatėjo. Spėjome pamatyti tik laukan išskubančių trenerių siluetus...

Pelnyti taškai

„Šiauliams” daugiausiai taškų pelnė V. Šarakauskas 23 (9 iš 10 dvitaškių, 1 iš 1 tritaškio, 7 atkovoti kamuoliai), legionierius D. Low pridėjo 17 (4 iš 5 tritaškių, 8 rezultatyvūs perdavimai), M. Prekevičius 16 (3 iš 3 tritaškių), M. Kuzminskas 15 (3 iš 4 dvitaškių ir baudų, 2 iš 4 tritaškių), R. Grafas ir A. Šikšnius – po 10, V. Pauliukėnas 8, M. Žukauskas 7, M. Gulbis 6, I. Ramašauskas 4, K. Artamonovas 2 taškus.

Estijos komandos gretose rezultatyviausiai žaidė 21 tašką į šeimininkų krepšį įmetęs J. Akognonas (3 iš 9 tritaškių, 4 klaidos). R. Keerlesas „Kalev/Cramo” uždirbo 13 (1 iš 6 dvitaškių), K. Owensas 11 (1 iš 8 baudų), Ch. Fisheris 6, G. Dorbekas 5, G. Arbetas ir M. Riisas - po 4, T. Sokkas, T. Kurbasas, E. Dorbekas ir V. Veski - po 2 taškus.

Į viršų