Aušra LAURINKIENĖ
Vasario 21-ąją, po trejų besniegių žiemų, Šiaulių jaunųjų turistų centras (ŠJTC) vėl pakvietė žiemos malonumų mėgėjus  dalyvauti slidinėjimo varžybose „100 minučių”.  Anot ŠJTC atstovės Genutės Beleckaitės, išbandyti sportinę išvermę ar aktyviai judant pabūti gamtoje susirinko per 70 suaugusiųjų ir moksleivių. Tarp jų buvo ir tituluotų sportininkų, ir tik  šią žiemą pamėgusių slides.

Slydo trijų kilometrų ilgio ratais

G. Beleckaitė „Šiaulių naujienoms” vakar pasakojo, kad varžybų dalyviai rungtyniavo skirtingose amžiaus grupėse. Didžiąją slidininkų dalį sudarė Šiaulių jaunųjų turistų centro bei orientavimosi klubų „Sakas” ir „Igtisa” atstovai. Varžybų trasa driekėsi Salduvės parke, o varžybų dalyviai per 1 valandą 40 minučių turėjo nušliuožti kuo daugiau kilometrų,  įveikdami 3 kilometrų ilgio ratus.

Ilgiausius nuotolius nušliuožė suaugusieji. Vyrų grupėje 11 ratų (33 kilometrus) įveikė Vilius Aleliūnas.  Svajūnas Ambrazas, nušliuožęs 30 kilometrų, buvo antras, o Dainoras Saunorius liko trečiojoje vietoje.  Ainė Ambrazienė, nušliuožusi 24 kilometrus, pirmavo moterų grupėje. Gitana Kazimieraitienė, įveikusi tiek pat kilometrų, užėmė antrąją vietą. Paulius Vidžiūnas pirmavo  moksleiviško amžiaus grupėse. Jis įveikė 27 kilometrus, o Vesta Ambrazaitė,  nušliuožusi  21 kilometrą, buvo pirma tarp mergaičių. 2006 metų varžybų „100 minučių” nugalėtojas Tomas Veršinskas šiemet įveikė 27 kilometrų nuotolį.

Varžėsi ir šeimos

Varžybų nugalėtojais atskirose amžiaus grupėse tapo Artūras Visockas,  Airidas Žukauskas, Kevinas Olišauskis, Rokas Vaitkus, Laima Šležaitė, Jociūtė Karolina ir Miglė Kazimieraitytė. Savo jėgas trasose išbandė net devynių šeimų aktyvaus sporto mėgėjai.  Susumavus šeimos narių nušliuožtus kilometrus, Ambrazų šeima, įveikusi 75 kilometrų distanciją, užėmė pirmąją vietą. Vidžiūnų šeima buvo antra – jos nariai įveikė 63 kilometrus, o trečiojoje vietoje liko Kazimieraičių šeima. Bendras visų slidininkų rezultatas – stulbinantis. Per šimtą minučių nušliuožti net 936 kilometrai.