Vankuveris, vasario 15 d. (ELTA).
Vankuverio žiemos olimpinių žaidynių moterų 3000 m greitojo čiuožimo varžybas sekmadienį laimėjo 22-ejų metų Čekijos sportininkė Martina Sablikova.

54,6 kg sverianti 171 cm ūgio čiuožėja distanciją įveikė per 4 min. 02,53 sek.

"Tokį rezultatą lėmė mano treniruotės ir pasirengimas varžyboms", - sakė M. Sablikova, kuri tapo antrąja čeke, iškovojusia olimpinį auksą. 2006 metais olimpine čempione tapo jos tėvynainė slidininkė Kateržina Neumanova (Katerina Neumannova).

Prieš ketverių metus Turino žaidynėse M. Sablikova buvo septinta.

Antrąją vietą užėmė 21-erių metų vokietė Stefani Bekert (Stephanie Beckert). Ji nuo nugalėtojos atsiliko 2,09 sek. Bronzos medalis atiteko 33-ejų metų kanadietei Kristinai Grouvs (Kristina Groves, +2,31 sek.).

Turino olimpinių žaidynių čempionė 23-ejų metų olandė Irena Viust (Ireen Wust) užėmė septintąją vietą (+5,56).