facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių miesto savivaldybės vadovai pirmadienį paskelbė, kad namų savininkų bendrijos ir administruojančios  bendrovės privalo vykdyti Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijas dėl bendrųjų patalpų valymo ir dezinfekavimo, rekomendacijas sustiprino pasirašytas Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas surengė trumpą šiauliečių apklausą socialiniuose tinkluose, du trečdaliai dalyvių pasisakė, kad papildomas valymas turi būti vykdomas ne miesto, o pačių gyventojų lėšomis.

Kelių valandų apklausoje savo nuomonę pareiškę šiauliečiai tik patvirtino Savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus  išsakytus teiginius, kad kokybiškas laiptinių valymas bent du kartus per savaitę neturėtų tapti papildoma našta viso miesto biudžetui.

2004081

„Džiaugiuosi, kad šiauliečiai supranta, jog viešaisiais pinigais neturėtų būti perkamos valymo paslaugos privačioms patalpoms. Daugiabučių namų  bendrojo naudojimo patalpos turi savo savininkus, jie ir privalo pasirūpinti savo ir bendraturčių saugumu. Miesto biudžeto lėšos turi tarnauti kitoms svarbioms miesto reikmėms“,  – vertindamas apklausos dalyvių poziciją, komentavo Artūras Visockas.

Šiaulių meras tvirtina, kad daugiabučių laiptinės yra viena iš rizikos užsikrėsti virusu vietų: namo grįžtantys gyventojai nučiupinėja durų rankenas, jungtukus, turėklus, liftų mygtukus.

„Asmeniškai bendravau su sveikatos apsaugos ministru dėl būtinybės SAM rekomendacijas įteisinti kaip privalomą reikalavimą, gaila, bet tokio sprendimo ministerijai kol kas nepavyko priimti. Situaciją bandome taisyti savivaldos sprendimais, nes, esant tokiai įtemptai situacijai dėl koronaviruso, nebegalime pasikliauti vien daugiabučių namų bendrijų ir administruojančių bendrovių supratingumu. Gyventojai turi teisę gyventi saugioje aplinkoje, tą ir privalo išsireikalauti iš bendrijos pirmininko ar administruojančios įmonės atstovo. Savivaldybė pasirengusi įsikišti tais atvejais, kai į gyventojų teisėtus lūkesčius nebus atsižvelgiama. Gyventojai patys, savo iniciatyva gali rinkoje įsigyti laiptinių valymo paslaugas. Tokia paslauga vienam butui neturėtų viršyti 15 eurų mėnesiui, kai kokybiškai valoma du kartus per savaitę. Turint galvoje, kad sustiprintas valymas reikalingas tik karantino laikotarpiu, lėšas galima paskirti iš namo kaupiamojo fondo ar tiesiog susirinkti iš butų savininkų“, – tvirtino Šiaulių meras.

Savivaldybės administracijos Socialinių išmokų ir kompensacijų skyriaus vedėjos Aušros Gailiūnienės teigimu,  padidėjus mokesčiui už laiptinių valymą (gavus sąskaitas už balandžio mėnesį), mažas pajamas gaunantys gyventojai turės galimybę kreiptis į Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių dėl padidėjusio mokesčio kompensavimo.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Į viršų