facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Rekonstruojamoje Prisikėlimo aikštėje naujai sodinami medeliai sukėlė diskusijas socialiniuose tinkluose. Šiauliečiai domėjosi, ar sodinimo vietos paruošimas, laistymo sistemos įrengimas ir pats sodinimas vyksta taip, kaip reikia. Reaguodami į visuomenės susirūpinimą, Savivaldybės atstovai patikrino, ar jauni sodinukai sodinami pagal reikalavimus.

Atnaujinamoje Priskėlimo aikštės dalyje prie Šiaulių valstybinės kolegijos ketvirtadienį pradėti sodinti medeliai. Iš viso suplanuota pasodinti 47 medžius – prie Aušros al. žaliuos 19 klevų, žalioje zonoje prie kolegijos augs 26 drebulės ir 2 ąžuolai.

Darbus atlieka įmonė specializuota bendrovė „Megaplantas“, įmonė vykdo žaliųjų erdvių projektavimo, apželdinimo ir augalų priežiūros projektus visoje Lietuvoje. Ypač dažnai darbuojasi didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Patikrinus vykdomų darbų kokybę paaiškėjo, kad sodinimas atliekamas laikantis Prisikėlimo aikštės sutvarkymo projekto techninių specifikacijų aprašo reikalavimų:

  • sodinami medžiai turi būti su šaknų gumulu;
  • sodinimo darbai turi vykti kovo–balandžio arba spalio–lapkričio mėnesiais;
  • medžiams ruošiamos 1 m×1 m×0,8 m matmenų sodinimo duobės, medis duobėje tvirtinamas trimis medžiaginiais diržais prie medinių kuolų, šaknys užpilamos dirvožemiu;
  • gatvėse sodinamiems medžiams, kurie užeina ant inžinerinių tinklų apsaugos zonų, naudojama geotekstilė Green-Tech. Ji skatina šaknų vystymąsi nukreipdama jas gilyn, šaknys tampa lankstesnės ir smulkesnės;
  • medžio laistymo sistema įrengiama iš 60 mm skersmens perforuoto vamzdžio su specialiu uždarymo dangteliu ir tvirtinimo gembe.
  • medžio sodinimo duobė užpilama dirvožemio, komposto mišiniu, ne iškastu žvyru.

Bendrovės „Megaplantas“ atstovai užtikrino, kad 3 metus yra atsakingi už medžio prigijimą ir tolimesnį augimą. Jei medis neprigytų, jo vietoje nedelsiant būtų sodinamas kitas. Specialiai miestams pritaikyti medžiai yra atgabenti iš Olandijos ir jau keletą metų aklimatizuoti Lietuvoje, bendrovės medelyne.

11224

Į viršų