facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šie metai mums visiems suteikė daug įsimintinų progų bendrystei: dirbti, kurti, švęsti ir pabūti kartu. Kartu rinkomės į rinkimus, pagerbėme partizanus, bėgome su NATO kariais, sveikinome mažuosius miesto piliečius, šventėme Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų 100-metį, dar kartą susikibome už rankų (minint Baltijos kelio 30-metį), o šiandien pradedame švęsti miesto gimtadienį.

Pradėjome metus dalyvaudami rinkimuose: rinkome miesto savivaldą, vėliau prezidentą. Džiaugiuosi ir dėkoju, kad jums rūpi Šiauliai, kad jūs esate aktyvūs ir neabejingi miesto Savivaldybės veiklai ir jos sprendimams. Aš ir toliau sieksiu, kad prie savo miesto kūrimo prisidėtų kuo daugiau šiauliečių, kad kiekvienas pasijustų svarbus ir bet kada galėtų pasakyti: „Aš esu Šiauliai“.

Simboliška, kad šiemet į Šiaulių miesto gatves išriedėjo partizanų nuotraukomis ir citatomis papuošti viešieji miesto autobusai. Mes taip pagerbėme laisvės kovų dalyvius – partizanų vadus, kurie prieš 70 metų, 1949 metų vasario 16-ąją, pasirašė deklaraciją, kurioje paskelbė, kad Lietuva yra demokratinė respublika, o jos suvereninė valdžia priklauso Lietuvos tautai. 1999 metais šis dokumentas pripažintas Lietuvos valstybės teisės aktu, o partizanai – signatarais. Dėkoju ir džiaugiuosi šiauliečių verslininkų iniciatyva, kultūrine atjauta ir, žinoma, finansine parama, kuri ir suteikė galimybę šį projektą parodyti šiauliečiams ir visai Lietuvai.

Balandžio 6 d. Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos pakvietė mus į jau tradicija tapusį bėgimą „RunwayRun 2019" – tai unikalus, vienintelis toks Lietuvoje bėgimas lėktuvų kilimo ir tūpimo taku, kuriuo kyla ir leidžiasi Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaiviai kartu su NATO oro policijos misiją vykdančiais sąjungininkų naikintuvais. Šiais metais bėgimas skirtas NATO įkūrimo 70-osioms ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-osioms metinėms paminėti. Trijų kilometrų atstumą buvo galima įveikti bėgant ar einant, svarbiausia – visiems kartu ir viena kryptimi.

Lietuva dar niekada nebuvo tokia saugi. Prieš 15 metų mūsų šalis, tapusi Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos ir galingiausio pasaulyje gynybinio aljanso dalimi, užsitikrino tvirtas saugumo garantijas.

Prasidėjus vasarai, į miestą vėl atėjo puiki vaikystės šventė „Aš – mažasis šiaulietis!“. Smagia ir jaunatviška Šiaulių tradicija tapęs renginys šiemet buvo švenčiamas jau 15 kartą. O mano darbo kabinete neseniai apsilankė ypatingas šiaulietis (gali būti, kad tai jauniausias miesto Savivaldybės vadovo svečias) – mažasis Oskaras. Jo šeimai atiteko jubiliejinė miesto dovana – 1000-asis kūdikio kraitelis.

Liepos 27 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose minėjome Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų 100-metį. „Sakalo sparnai 2019" buvo didžiausia aviacijos šventė Lietuvos istorijoje. Pirmoji tokia šventė vyko Kauno aerodrome 1921 metais. Šiais metais vykusios aviacijos šventės programą stebėjo net 50 tūkstančių žiūrovų! „Sakalo sparnai" buvo visuomenei skirta aviacijos šventė – tai tarsi kariškių padėka mums visiems.

Rugpjūčio 23 d. vėl, kaip ir prieš 30 metų, susikibome už rankų, paminėjome 30-ąsias Baltijos kelio metines, liudijančias apie trijų Baltijos šalių laisvės troškimą, kovą prieš okupacinį režimą ir bendrą siekį kurti savo nepriklausomas, pasaulio pripažintas ir gerbiamas valstybes.

Šiemet sukanka 80 metų nuo to tragiško meto, kai Molotovo ir Ribentropo paktas suskaldė Europą ir slapti protokolai nulėmė Baltijos šalių okupaciją. Savo kalboje prezidentas G. Nausėda pabrėžė, kad negalime to pamiršti ne tik kaip negyjančio skaudulio, bet ir kaip fakto, davusio mums impulsą kovoti ginklais ir taikia valia, viltimi ir vienybe: „Baltijos kelias – tai bendrumas, vienybė ir telkianti jėga. Jis nešė laisvės trokštančių žmonių žinią pasauliui – kad esame drąsūs ištiesti ranką vieni kitiems, kur pasaulyje bebūtume, kad kartu kurtume nepriklausomas, laisvas ir sėkmingas mūsų šalis“.

09051

O šiandien, rugsėjo 5 d., visi kartu pradedame švęsti miesto gimtadienį. Miesto šventė „Šiaulių dienos 783“ šiemet pavadinta „Aš esu Šiauliai“. Šūkis iškelia kiekvieno šiauliečio svarbumą ir skelbia, kad visi mes, gyvendami, kurdami, emigruodami ir imigruodami, kuriame ne tik savo, bet ir Šiaulių portretą. Miestą kuria patys žmonės ir nuo visų mūsų priklauso, kokiame mieste gyvename ir kokią ateitį miestas turės.

„Šiaulių dienos“ – ne tik renginių, išskirtinių koncertų, įspūdingų fejerverkų prisodrinta šventė. Tai ir žmonių bendrystės ir mecenatystės įrodymas. Šventė neįsivaizduojama be rėmėjų, kurie savo finansine parama dovanoja nepamirštamų akimirkų visiems šiauliečiams ir miesto svečiams.

Džiaugiuosi, kad Šiauliuose verslą plėtojančios įmonės vis stiprina savo tikėjimą Šiauliais, čia kuria ir puoselėja savo verslo idėjas, tampa atsakingomis įmonėmis ir dalijasi uždirbtais pinigais su visais miestiečiais. Gerbtinas ir sektinas toks didžiųjų įmonių pavyzdys.

Noriu jums pristatyti dar vieną gražią ir prasmingą Šiaulių miestui idėją – kviečiu jus visus renginio metu aukoti Šiaulių miesto vaikams, kurie lanko vaikų dienos centrus. Šiuo metu mieste veikia 7 vaikų dienos centrai, juose turiningai ir prasmingai laiką leidžia per 170 jaunųjų šiauliečių. Taip pat bus galima paremti VšĮ „Savanoriai vaikams“ iniciatyvą: įgyvendindami projektą „Niekieno vaikai“, savanoriai ligoninėse lanko sergančius vaikus, kuriais daugiau nėra kam pasirūpinti.

Dėkoju šventės organizatoriui – Šiaulių kultūros centrui, visiems rėmėjams, prisidėjusiems prie miesto šventės veiklų įgyvendinimo, ir kviečiu mus visus linksmai ir prasmingai švęsti kartu.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas

Į viršų