facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Balandžio 9 dieną prisiekė pastaruosiuose savivaldos rinkimuose daugiausiai rinkėjų pasitikėjimo pelnę naujosios Šiaulių miesto tarybos nariai ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Per tą pirmąjį šios kadencijos šimtadienį jau atlikta gana daug darbų, kai kurie jų – parengiamieji, tačiau dauguma – realūs ir miestui labai svarbūs sprendimai. Šiaulių savivaldybė viena nedaugelių šalyje, kurios veiklai valdžios pasikeitimo laikotarpis neturėjo didesnės įtakos.

Daugelyje savivaldybių prisiekus naujai tarybai ir pradėjus formuoti vadovybę sustojo net ir labai svarbūs projektai, kuriems reikalingi politiniai sprendimai. Šiaulių miestas šį karta tapo gražia išimtimi. Toks sklandus kadencijų pasikeitimas, turbūt, Šiauliuose įvyko pirmą kartą per nepriklausomos Lietuvos laikotarpį.

„Tikrai svarbus dalykas miestui, kad šį kartą Šiauliuose nebuvo vadinamojo valdžios „nutrūkimo“. Jau yra įprasta, kad daugelyje institucijų vykstant valdžios funkcijų perdavimui laikas tarsi sustoja, o mes jau buvome tam pasiruošę. Nei gyventojai, nei projektų ar programų vykdytojai net nepajuto, kad pasikeitė savivaldos vadovybė. Svarbiausias sritis vėl ėmė kuruoti patyrę ir savo darbą puikiai išmanantys žmonės. Komandos suformavimas iš esmės buvo žinomas vos patvirtinus savivaldos rinkimų rezultatus“, – komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Prisiekus šiauliečių antrai kadencijai išrinktam merui Artūrui Visockui, praktiškai iš karto suformuota stabili dauguma Šiaulių miesto taryboje, kurią sudaro 19 Tarybos narių (valdančiosios koalicijos partneriais tapo 16 Artūro Visocko sąrašo „Dirbame miestui“ narių ir 3 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai). Šiaulių miesto taryba mero pavaduotojais patvirtino Domą Griškevičių, jau ir ankščiau ėjusį šias pareigas, ir socialinės srities žinovą, Šiaulių universiteto lektorių Egidijų Elijošių. Į Savivaldybės administracijos vadovo postą sugrįžo patyręs administratorius Antanas Bartulis, jo pavaduotoju paskirtas ilgą laiką vadovaujančias pareigas Šiaulių policijoje užėmęs Vincas Urbonavičius.

„Pirmieji darbai buvo kaip pasirengimas veikti. Su partneriais Taryboje, rinkimų programų pagrindu, parengėme bendrą programą ir pasirašėme koalicinę sutartį. Sudėliojome programos įgyvendinimui reikalingų priemonių planą. Artimiausiomis dienomis Savivaldybės administracijos vadovas pasirašys priemonių planą, jo pagrindu bus galima toliau tęsti pradėtus projektus, įgyvendinti naujas iniciatyvas. Dalis komandos grįžo į ankščiau eitas pareigas, taigi nebereikėjo mokytis ir pradėti nuo susipažinimo su situacija. Šiaulių miesto taryboje yra susiformavusi stabili pozicija, tai leidžia priimti reikalingus miestui sprendimus, kartu prisiimant ir visą atsakomybę“, – kalbėjo Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

Tarp svarbesnių pirmojo šimtadienio darbų miesto vadovai įvardijo sprendimą atlikti biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos centralizavimą. Sprendžiami klausimai, susiję su naujo karinio miestelio Šiauliuose įkūrimu.

Savivaldybės institucija tampa vis atviresne ir kviečia gyventojus bendrauti ir bendradarbiauti.

„Savivaldybės bendradarbiavimas su kitomis institucijomis, pavyzdžiui Vyriausybe, leidžia siekti aukščiausio efektyvumo įgyvendinant investicinius projektus, pavyzdžiui, Bačiūnų gatvės rekonstrukciją. Kalbant apie bendradarbiavimą su bendruomene, norėčiau pateikti mane nustebinusio aukščiausio lygio humanistinio požiūrio atvejį. Šiaulių „Rasos“ progimnazijos ir to rajono gyventojų bendruomenės atstovai išreiškė palaikymą Taryboje dėl Laikinojo apgyvendinimo tarnybos perkėlimo į Savivaldybės pastatą Tiesos g. 3. Esu nuoširdžiai dėkingas žmonėms, kurie parodė dvasingumą, jautrumą ir supratimą. Ta bendruomenė yra verta išskirtinio dėmesio ir pagarbos. Jie ne tik patvirtino, kad negalime išsižadėti negandų prislėgtų mūsų miesto gyventojų, bet ir parodė supratimą dėl daugiamilijoninių Lietuvos kariuomenės investicijų atėjimo. Tokia bendrystė ir netikėta požiūrio branda dar labiau įkvepia ir motyvuoja siekti kuo geresnių rezultatų visose srityse“, – teigė meras Artūras Visockas.

 

SAVIVALDYBĖS INFORMACIJA

Į viršų