Lietuva baigia minėti Valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų. Praėję metai iš tiesų buvo įspūdingi savo renginiais, darbais ir iniciatyvomis. Pagerbtas valstybės kūrėjų – signatarų atminimas, prisiminti šimto metų senumo įvykiai, padėkota kartu su Lietuva augusiems ir ją kūrusiems senoliams. Artėjanti Vasario 16-oji vėl taps gražia proga susiburti visoms šiauliečių kartoms.

Pirmaisiais tarpukario Lietuvos valstybės metais – 1918-aisiais gimusių žmonių visoje šalyje likę labai nedaug. Keletas jų gyvena ir Šiauliuose. Visi šie šimtamečiai yra ypatingi – nepaisant garbingo amžiaus, širdyje nepasenę, spinduliuoja ypatingą dvasios šviesą, puikiai atsimena amžiaus senumo įvykius ir yra tikra išminties ir vidinės inteligencijos dovana aplinkiniams. Kartu su Lietuva augusiems, ją savo darbais kūrusiems senoliams šiuos metus dovanoti valstybės simboliai – šimtojo gimtadienio proga greta kitų dovanų Šiaulių miesto meras jiems visiems įteikė po valstybės vėliavą – Trispalvę. Miesto vadovo paprašyti, visi šimtamečiai sugalvodavo palinkėjimą Lietuvai ir Šiauliams. Tėvynei ilgaamžiai linkėjo klestėjimo, Šiauliams – augimo ir stiprėjimo, šiauliečiams – laimingo gyvenimo savame krašte.

Paskutinioji iš pirmais valstybės metais gimusių šiauliečių savo šimtąjį gimtadienį pasitiko buvusi mokytoja Veronika Malcevičiūtė. Tikra patriotė ir šalies ateitimi itin susirūpinusi šiaulietė miesto dovanotą Trispalvę galės išskleisti jau visai netrukus, po savaitės – minint Vasario 16-ąją.

„Mūsų jaunimas kurs ateities Šiaulius ir Lietuvą, o už tai, ką turime dabar, už atkurtą valstybę ir vėliau atkovotą laisvę mes turi būti dėkingi vyresniajai kartai – tėvams ir seneliams. Tie žmonės iškentė ir daugelį Lietuvai tekusių išbandymų, atstatė miestus ant karo griuvėsių. Visus – ir jaunus, ir vyresnius – kviečiu kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Vasario 16-ąją 11 valandą Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje bus aukojamos šventosios Mišios, 12 valandą iškilminga eisena nuo katedros atžygiuos į pagrindinę šventės vietą – erdvę priešais Juliaus Janonio gimnaziją“, – šiauliečius į šventę kvietė meras Artūras Visockas.

Šventinis minėjimas prasidės valstybės vėliavos pakėlimu, renginyje taip pat dalyvaus Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendruomenė, gen. P. Plechavičiaus šaulių 6-oji rinktinė. Švenčiančių Lietuvos valstybės atkūrimo dieną lauks dar daug įvairių koncertų, parodų, kitokių renginių.

SAVIVALDYBĖS INFORMACIJA

Į viršų