Šį sekmadienį Šiauliuose tradiciškai šeimas suburs jau aštuonioliktą kartą vyksiantis unikalus renginys – Šiaulių vyskupijos šeimų šventė. Miestą reprezentuojantį renginį organizuoja Šiaulių vyskupijos kurija, šventę globoją Šiaulių vyskupas, Šiaulių miesto garbės pilietis Eugenijus Bartulis. Išskirtinis renginys šiemet vadinasi „Šeimų ištikimybė – tautos stiprybė“.

seimu svente002

Baigiant minėti kalėdinį laikotarpį ir švenčiant Tris karalius, Šiauliai tradiciškai kviečia į Šiaulių vyskupijos šeimų šventę. Šį kartą šventė vyks pirmąjį metų sekmadienį, sausio 6 d. 12 val. Šiaulių arenoje (Jono Jablonskio g. 16, Šiauliai). Šventės pradžioje šventąsias Mišias aukos Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis kartu su kitais Šiaulių vyskupijos kunigais, giedos Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis). Po šv. Mišių – Lietuvos 100-mečiui skirta programa „Taip niekas tavęs nemylės“, autorius Vidmantas Bartulis. Dalyvaus Kauno valstybinis choras ir aktorius Dainius Svobonas. Programoje skambės gražiausios dainos, palydėtos įvairių istorinių pasakojimų apie lietuvių tautos gyvenimą Tėvynėje.

seimu svente003

2000 metais Šiaulių miesto garbės piliečio Eugenijaus Bartulio sumanyta Šeimų vienybės šventė pradžioje tilpdavo ir mažesnėse salėse, dabar ji jau nuolat vyksta didžiausioje viso krašto renginių erdvėje – Šiaulių arenoje. Į Šiaulių vyskupijos šeimų šventę, kuri yra tapusi, ko gero, didžiausiu tokio tipo renginiu visoje šalyje, žmonės autobusais suvažiuoja ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir tolimesnių miestų, sulaukiama ir užsienio svečių.

Šeimų vienijimo ir stiprinimo iniciatyvą palaiko ir Šiaulių miesto savivaldybė.

„Visas mūsų darbas ir pastangos turėtų būti skirtos šeimos vertybėms saugoti ir puoselėti. Tik stiprios ir laimingos šeimos sukurs mūsų visų ateitį. Juk ne veltui ir Konstitucijoje pabrėžiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas“, – sakė Šiaulių meras Artūras Visockas.

seimu svente004

Renginio organizatoriai įsitikinę, kad tai tikėjimo, vertybių, kultūros, meno, žodžio, muzikos ir vaizdo sintezė. Šventė, pakylėjanti sielas, pasotinanti dvasinį alkį ir uždeganti naujiems darbams. Šeima – svarbiausia ir saugiausia aplinka vaikams augti, auklėti ir ugdyti vieta. Šeimai padedant ugdyti dvasingumą, šeima pati spręs daugybę uždavinių ir problemų. Labai svarbus renginio akcentas – šeimų bendrystė. Stiprios šeimų bendruomenės padeda susidoroti su iškylančiais sunkumais, spręsti problemas ir išlikti darnioje šeimoje.

Kvietimus į renginį galima įsigyti Pastoracinio centro knygyne-svetainėje. Nespėjusiems įsigyti minėtoje vietoje ar savo parapijose, organizatoriai žada kvietimus taip pat platinti prie arenos renginio dieną.

Seimu svente005

SAVIVALDYBĖS INFORMACIJA

Į viršų