facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių rajonas. Pirmą kartą mūsų šalyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos, kurių tikslas – skleisti žinias apie lietuvių kalbą Lietuvoje ir užsienyje, telkti užsienio lietuvių bendruomenes, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir ugdyti pagarbą lietuvių kalbai. Lietuvių kalbos dienas, vyksiančias tarp dviejų svarbių bei prasmingų švenčių – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios, inicijavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija, tam pritarė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, kurio nare yra parlamentarė Rima Baškienė.

Šiaulių rajone Lietuvių kalbos dienoms skirti renginiai prasidėjo vasario 18 dieną. Kužių gimnazijoje organizuotas diktanto konkursas 5-12 klasių mokiniams. Vasario 23 dieną Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje organizuota respublikinė konferencija „Gimtųjų žodžių apkabintas aš gyvas kalboje“ (J. Jablonskis).

Patys mažiausieji lietuvių kalbos puoselėtojai – ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai dalyvavo  deklamavimo konkurse „Tu pati gražiausia, mano Lietuva“. Į Kuršėnų lopšelį-darželį „Buratinas“ susirinkę jaunieji skaitovai iš penkių savivaldybių eiles skyrė Lietuvai, gimtajam kraštui. Mažuosius skaitovus vertino komisija. Kad ir kaip sunku būtų apsispręsti, tačiau verdiktas būtinas. Nominacija už išraiškingiausiai padeklamuotas eiles atiteko keturmečiui Vėjui Motiejui Urbaičiui iš Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelio-darželio „Nykštukas“, artistiškiausia deklamuotoja išrinkta septynmetė Danielė Petrauskaitė iš Kelmės rajono. Tytuvėnų  lopšelio-darželio, nominacija už originalumą skirta šešiamečiui Kevinui Girdžiui iš Naujosios Akmenės lopšelio-darželio „Atžalynas“. Komisijos narių simpatijas pelnė žemaitiškai eiles deklamavusi Ema Bartkutė, Šiaulių rajono Kuršėnų lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytinė ir Emilija Kalnikaitė iš Šiaulių rajono Bubių mokyklos.

Lietuvių kalbos dienoms bus skirtas ir kovo 16 dieną vyksiantis Knygnešio dienos minėjimas.

Į viršų