Radviliškio rajonas. Besibaigiant Metų knygų rinkimams, vasario 19 dieną Baisogalos mokykloje-darželyje įvyko šiltas ir prasmingas susitikimas su jaunuoju rašytoju Tomu Dirgėla. Renginį organizavo Baisogalos biblioteka.

Vyresnioji bibliotekininkė Viktorija Golcienė susitikimo dalyviams papasakojo apie Metų knygų rinkimus ir pristatė svečią. Jo knyga „Apie raganą Šiokią tokią“ nominuota į akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ vaikų knygų penketuką. Ji jau pripažinta Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus reikšmingiausiu 2014 m. debiutu, taip pat apdovanota už stilingiausias iliustracijas (iliustruotoja Dalia Karpavičiūtė).

Rašytojas T. Dirgėla pasidalijo mintimis apie vaikystę, kūrybinį kelią ir pristatė minėtą knygą. Norėdamas vaikus geriau supažindinti su knygos heroje Šiokia tokia, skaitė ištraukas iš šios knygos.

Tarp rašytojo ir vaikų užsimezgė aktyvus dialogas. Knygos autorius moksleiviams pateikė daugybę „šiokių tokių“ klausimų, į kuriuos vaikai galėjo atsakyti, pakėlę dešinės rankos nykštį arba kairę ranką ir dešinę koją. Taip mokiniai pripasakojo aibę smagių dalykų. Kai atėjo laikas užduoti klausimų svečiui, jų pasipylė visa gausybė. Sužinota, kodėl autorius rašė būtent apie raganą, o ne apie kokį gyvūną (pavyzdžiui, begemotą, kurį rašytojas jau laiko namie), kokia toji aprašoma ragana, kuo ji skiriasi nuo kitų įprastų raganų. Renginio pabaigoje autorius dalijo autografus, fotografavosi su klausytojais.

Į viršų