facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Drastiškus pareiškimus proceso metu svaidžiusi trisdešimt trejų metų Dalia Červauskaitė ramiai išklausė nuosprendį – vienuolika metų nelaisvės už nužudymą.  
Vaido SIMANAUSKO nuotr.
Benas RUDYS
Trisdešimt trejų metų moteris Šiaulių apygardos teismo salėje ramiai išklauso nuosprendį. Vienuolika metų nelaisvės. Aukštai pakelta galva, ryškus makiažas. Jei ne konvojus – sunku būtų įtarti, kad nuosprendžio laukta tardymo izoliatoriuje, o nusikaltimas – itin žiaurus.
 
Nuosprendis
 
Vienuolika metų nelaisvės pataisos namuose už nužudymą. Nužudytojo dukrai atlyginti keturiasdešimt tūkstančių litų neturtinės žalos ir 3343 litus – laidotuvių išlaidų. 
Teismas konstatavo, kad nuteistoji linkusi daryti drastiškus, niekuo nepagrįstus pareiškimus, kurių nei iki nusikaltimo, nei iki apklausos nedarydavo. Nuteistoji, nuteistoji, dėl kurios veiksmų specialiai pasisakyta nuosprendyje, – Kelmės rajono Užvenčio seniūnijos, Toleikių kaimo gyventoja Dalia Červauskaitė.
 
Konfliktas
 
Kelias į Šiaulių apygardos teismo salę prasidėjo 2009-ųjų liepos 28-ąją. Ikiteisminio tyrimo metu taip ir nepavyko tiksliai išsiaiškinti, kas nutiko tarp D. Červauskaitės ir garbaus amžiaus to paties kaimo gyventojo A. Č., kadangi pastarasis neišgyveno. 
 
Pradžioje manyta, kad D. Červauskaitė ir A. Č. kartu gyveno, po to versija buvo atmesta. Nuteistoji nebuvo labai kalbi. Žinomas tik liepos 28-ąją įvykusio konflikto rezultatas.
Į nužudymo vietą atvykę tyrėjai bei teismo ekspertai suskaičiavo penkias durtas žaizdas: į galvą, į ranką, į kelį.  
 
Dūris peiliu į kairįjį žastą buvo lemtingas. Ašmenys nukirto arteriją ir A. Č. mirė nukraujavęs. 
 
Parodymai
 
D. Červauskaitės parodymai teismo posėdžio metu keitėsi. Teismo salėje liudijant nužudytojo giminaičiui D. Červauskaitė netikėtai pratrūko – pareiškė, kad šis ją išžagino. Kaltinimas nepasitvirtino. Įvertinęs ir tai, kad moteris keitė parodymus, teismas konstatavo – elgiasi neatsakingai.
 
Pradžioje D. Červauskaitei buvo suformuluoti kaltinimai kaip už šeimos nario nužudymą, už ką gresia žymiai didesnė bausmė. Tačiau, nepasitvirtinus, kad A. Č. buvo šeimos narys, kaltinimai perkvalifikuoti.
 
Nuosprendį moteris išklausė ramiai. Jį dar galima apskųsti aukštesnės instancijos teismui.Į viršų