facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Joniškio rajonas. Joniškyje apsilankė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Kartu su ja atvyko ir žemės ūkio viceministras Gintas Saulius Cironka. Svečiai apžiūrėjo Tradicinių amatų centrą Gasčiūnuose, lankėsi Romualdo Gylio ūkyje, Joniškio Žemės ūkio mokykloje, UAB „Delikatesas“.

Vėliau žemės ūkio ministerijos atstovai susitiko su rajono žemdirbiais. Susitikime žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir viceministras Gintas Saulius Cironka apžvelgė Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 metų programos priemones, jų kvietimų grafiką, lėšų kiekį, skiriamą atskiroms programoms.
Svečiai taip pat susirinkusius supažindino, kaip pagal naują programą ūkiai bus skirstomi pagal dydžius, atsakė į aktualų klausimą apie vietinius kelius. Jų teigimu, iš Kaimo plėtros programos ir iš Kelių direkcijos bus skirti pinigai kelių asfaltavimui.
Žemdirbiai buvo informuoti, kad be akcizo kuro norma auginantiems grūdines kultūras bus sumažinta nuo 120 litrų už 1 ha iki 106 litrų. Ministrė taip pat atsakė į klausimus, kuriuos žemdirbiai pateikė susitikimo metu.
Joniškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Lilija Šermukšnienė kartu su administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėju Sigitu Lelioniu įteikė svečiams joniškietiškos duonos ir sūrį.

Parengė Jorūnė DAUNORIENĖ

Į viršų