facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Joniškio rajonas. Penktoji Joniškio rajono meno (dainų) šventė visus sukvietė į šių metų Lietuvos kultūros sostinę – Žagarę.

Šiųmetinė Meno (dainų) šventės programa, skirta etnografiniams regionų metams, buvo sudaryta iš dviejų dalių. Žagarės miesto aikštėje vyko dainų ir šokių dalis „Skamba aukštos lygumėlės“, o vėliau gyventojai buvo kviečiami į folkloro kolektyvų vakarą „Skambioj piemenėlio giesmėj – žydėjimo šventė“.
Dainų ir šokių dalyje dalyvavo apie 400 šokėjų iš viso rajono ir šiek tiek mažiau dainininkų. Folkloro dalyje pasirodė daugiau nei 200 dalyvių nuo mažiausiųjų iki vyresniosios kartos atstovų.
Simbolinėmis padėkos dovanėlėmis – lauko gėlių puokštėmis apdovanoti kolektyvų vadovai, ąžuolo lapų vainikais apvainikuoti vyriausieji šventės vadovai.
Folkloro dalies pradžioje įteikta kraštiečio tautosakininko Mato Slančiausko premija. Darbo grupė nusprendė ją į teikti Andriui Bitaičiui. Iš viso buvo pateikti septyni darbai. Po vieną kraštotyrinį darbą pateikė Joniškio jaunimo ir suaugusiųjų mokykla, Joniškio Mato Slančiausko progimnazija, Aušra Petrauskienė, Joana Janina Stonytė ir tris darbus pateikė Andrius Bitaitis.

Parengė Jorūnė DAUNORIENĖ

Į viršų