facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Trys organizuotos grupės nariai kaltinami sukčiavimu, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimu bei neteisėtu vertimusi ūkine veikla.

Vilniuje, Klaipėdoje ir Mažeikiuose gyvenantys kaltinamieji įtariami neteisėtai įsigiję beveik 20 geležinkelio cisternų mazuto ir dyzelino, kurį neteisėtai pardavę į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 120 tūkst. litų pridėtinės vertės mokesčio.

Baudžiamąją bylą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Generaline prokuratūra perdavė Šiaulių apygardos teismui.

Bylos duomenimis, organizuotos grupės nariai A. I., R. A. ir I. B. Mažeikiuose, Tauragėje, Radviliškyje, Kaune ir kitose Lietuvos vietose be jokių dokumentų iš įvairių asmenų įsigijo 1137 tonas mazuto ir 133 tonas dyzelinių degalų.

Parduodant tiek mazutą, tiek dyzeliną vienas iš kaltinamųjų - vilnietis A. I. - klastojo Vilniuje registruotos bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentus - PVM sąskaitas faktūras, krovinių važtaraščius, sutartis.

Be to, fiktyviai naftos produktus pardavusi bendrovė neturėjo tokiai veiklai vykdyti reikalingos licencijos, joje iš viso nebuvo tvarkoma buhalterinė apskaita.

Atskleista, kad trys didmenine prekyba naftos produktais užsiimančios bendrovės, pirkdamos dyzeliną ir mazutą, sumokėjo sumas, įtraukdamos ir 119 792 litus pridėtinės vertės mokesčio, o organizuotos grupės nariai jį pasisavino.

Įtariamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.
 
Eltos inf. 
Į viršų