facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Kelmės rajone, Tytuvėnuose, gyvenęs 39 metų Vilmantas Povilaitis, pravarde Skreplius, suimtas teismo salėje ir dvejiems su puse metų išsiųstas į pataisos namus atlikti bausmės už pasipriešinimą valstybės tarnautojams.

V. Povilaitis išklausė jau šeštą teismo nuosprendį savo gyvenime.

Pirmą kartą jis buvo teisiamas 1994 metais už neteisėtą šaunamojo ginklo įsigijimą ir laikymą. Grįžęs iš Pravieniškių jis toliau užsiėmė nusikalstama veikla. Kelmės ir Raseinių rajonų gyventojai kentėjo nuo jo ir sėbrų vagysčių, chuliganizmo ir kitų nusikaltimų.

2000 metų gegužę jis buvo teisiamas už chuliganizmą ir grasinimus pareigūnams, tačiau dėl tuo metu paskelbto Amnestijos akto nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleistas.

Po poros metų V. Povilaitis pareigūnų vėl buvo suimtas, jam pareikšti įtarimai dėl vagysčių, pastatų padeginėjimo, dėl poveikio nukentėjusiesiems, dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis bei sprogstamosiomis medžiagomis. Teismas jį nuo visuomenės izoliavo aštuoneriems metams, tačiau į gimtuosius Tytuvėnus jis grįžo anksčiau.

2008 m. kovą V. Povilaitis Marijampolės teismo sprendimu iš pataisos namų buvo paleistas lygtinai, neatlikęs 2 metų laisvės atėmimo bausmės.

Nusikaltėlių vadeivai nuolatinė pareigūnų kontrolė lygtinio paleidimo metu nepatiko.

Kai pareigūnai, siekdami surasti ir paimti nusikalstamu būdu įgytus daiktus, nusikaltimo įrankius, 2009 m. kovo 10-ąją nuvyko daryti kratos į jo tėvų namus, V. Povilaitis juos pasitiko agresyviai, siautėjo, priešinosi pareigūnams.

Pirmiausia, ištiktas isterijos ir siekdamas sunaikinti tyrimui reikšmingą informaciją, V. Povilaitis tėškė į sieną du savo mobiliuosius telefonus. Matydami tokį ūmų elgesį, kriminalistai jam uždėjo antrankius. Tada jis surakintomis rankomis smogė vienam pareigūnui į veidą, apkabino jį ir bandė smaugti. Kai pareigūno kolegos, tramdydami neprognozuojamą nusikaltėlį, su juo susigrūmė, atbėgę V. Povilaičio tėvai kibo vienam kriminalistui į plaukus, nuo kito bandė nuplėšti kaukę, kuria buvo pridengtas veidas. Pasodintas į tarnybinį automobilį V. Povilaitis šaukė nekenčiąs policininkų, grasino nuplėšti šalia sėdinčiam kriminalistui ausį.

Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojams buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Taškas šioje byloje padėtas, kai Kelmės rajono apylinkės teismas konstatavo, kad V. Povilaitis lygtinio paleidimo iš įkalinimo vietos metu padarė naują tyčinį smurtinį nusikaltimą, ir nuteisė pusantrų metų nelaisvės. Prie šios bausmės buvo pridėta ir ankstesnio teismo nuosprendžiu paskirtos bausmės neatlikta dalis, todėl iš viso V. Povilaitis už grotų pasiųstas dvejiems su puse metų.
ELTA 
Į viršų