facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Joniškio rajonas. Joniškio rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija aptarė veiksmus dėl gamtinio pobūdžio gaisrų ir jų prevencijos organizavimo rajone.

Šiaulių APGV Joniškio PGT viršininkas Giedrius Žilinskas teigė, kad praeitais metais atvirose teritorijose kilo 25 gaisrai, šiemet užfiksuoti jau 2. Gaisrai išplisti nespėjo, nes buvo operatyviai reaguojama ir gesinama. Pagrindinė priežastis dėl kurios kyla gaisrai – žmonių neatsargus elgesys su ugnimi.
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio agentūros vedėjas Romas Baltramaitis pasakojo, kad praeitais metais už žolės deginimą buvo nubausti 2 asmenys.
Infrastruktūros skyriaus Viešosios tvarkos poskyrio vedėja Daiva Zikienė priminė, kad artėja švaros ir tvarkos metas, visuotinė akcija „Darom“, todėl šiuo metu taip pat reikia imtis atsargumo priemonių.
Priminta, kad sausą žolę, nendres, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 m nuo pastatų. Jų deginimas turi būti nuolat stebimas, o jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

Parengė Jorūnė DAUNORIENĖ

Į viršų