facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

ELTA.
Seimo narys Kęstutis Masiulis, išrinktas Kelmės apygardoje, kreipėsi į Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską, prašydamas ištirti, ar Kelmės savivaldybės tarybos narė Jolanta Dausinienė teisėtai eina tarybos narės pareigas.

Nors savivaldybių tarybų nariams draudžiama dirbti valstybės tarnautojais savivaldybių administracijose, tarybos narė J. Dausinienė savivaldybėje pagal darbo sutartį dirba vyriausiąja specialiste.

"Anksčiau jaunimo reikalų kuravimas buvo pavestas Švietimo skyriaus valstybės tarnautojams, tačiau dabar tą sritį kuruoja tik vyr. specialistė J.Dausinienė, dirbanti pagal sutartį. Tokios praktikos nėra jokioje kitoje savivaldybės veiklos srityje, todėl tai verčia manyti, kad tarybos narės darbo sutartis maskuoja jos valstybės tarnautojo pareigas, nes atliekamas darbas faktiškai atitinka valstybės tarnautojo pareigas, įgaliojimus ir atsakomybę", - sakė K. Masiulis.

Tarybos narė kuruoja jaunimo reikalus ne tik savivaldybės administracijoje, bet ir tarybos Švietimo, kultūros ir viešosios tvarkos komitete. Dėl tokios situacijos, atskirą tyrimą pradėjo ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

"Situacija yra tokia, kad tarybos narė kontroliuoja savo, kaip administracijos darbuotojos, veiklą. Tai grubus valdžių atskyrimo principo pažeidimas. Apgailestauju, kad piliečių interesai aukojami dėl asmeninės naudos siekio", - teigė parlamentaras.

Vyriausioji rinkimų komisija yra panaikinusi kelių tarybos narių mandatus, kai pavykdavo įrodyti faktinį pareigų nesuderinamumą, nors įstatymai formaliai nebuvo pažeisti.
Į viršų