facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Labas mieloji Džiuljeta,
skaičiuoju dienas, likusias iki mūsų susitikimo, o laikas, lyg tyčia, velkasi kaip kuinas su pamušta koja. Beveik kiekvieną dieną praleidžiu išvykose, o savaitgalius „stumiu” vienas arba su savo naujaisiais bičiuliais.
Nuo žilos senovės žinomas liaudies poreikis: „Duonos ir žaidimų!” Lietuviai šiuo požiūriu nėra išimtis, tik jų žaidimai mums, italams, neretai pasirodytų labai keisti. Ir nesvarbu, kas „žaidžia” - mokinukai ar savivaldybių tarnautojai...
 
Paimkime kad ir mūsų būsimojo makaronų fabrikėlio reikalus... Kiek važinėjau po Šiaurės Lietuvos rajonus, kiek kalbėjausi su visokiausio rango valdininkais, niekas lyg ir nėra prieš tokią idėją, tačiau paramos nesulaukiu ir kaskart sužinau apie vis naujas kliūtis, trukdančias idėją paversti „kūnu”. Taip, jos dirbtinės, jomis netikiu nei aš, nei mano kalbinti valdininkai, bet vyksta žaidimas, kurį pavadinčiau „Palengvink sunkią valdininko dalią”. Man atrodo, kad jie laukia įkištuko, kurio niekam duoti neketinu. Jiems privalu gerai atlikti pareigas pagal užimamas kėdes, nors pažįstamas verslininkas iš Joniškio teigia, kad dar niekada niekas šitaip Lietuvoj nieko nepasiekė. Gal jis ir teisus...
 
Pakruojo jaunieji samariečiai bei jaunieji miško bičiuliai pakvietė į žygį, skirtą Žemės dienai. Kas toji Žemė – nežinau. Matyt, iš pagonybės laikų užsilikęs reliktas. Savivaldybės anonse sakoma, jog žygio dalyviai kels inkilus paukščiams, bendraus su miškininkais, ant laužo keps dešreles, mokysis pažinti ir saugoti gamtą. Gal taip ir bus. Įdomiausia paskutinioji eilutė: „Bus linksma ir smagu prie laužo samariečių būrį ir paukštelių skambesį!” Nesu didelis lietuvių kalbos žinovas, bet atrodytų, kad reikėjo rašyti „būry” ir „skambesy”- vietininko linksnyje. Oficialios įstaigos oficialiame interneto puslapyje tokių diletantiškų klaidų reikėtų vengti. Iš kur žygio organizatoriai žada šiuo metų laiku gauti paukštelių „skambesį” - irgi neaišku. Matyt, valdininkai kiek persistengė ir pažadėjo labiau dėl savo profesinio įpročio.
 
Tuo tarpu Kelmės rajono savivaldybės darbuotojai, dirbantys su ES projektais, bus „šviečiami” teoriškai ir praktiškai. 
 
Kauno technologijos universiteto Savivaldos mokymo centras pagal pasirašytas sutartis daugiau nei už 110 tūkst. litų pavasarį apmokys 60 projektų vadovų ir 15 projektų finansininkų. 
 
Anglų kalbos mokymus 13 savivaldybininkų organizuos kalbų mokykla „Lingua perfecta”. Mokymai kainuos beveik 6000 litų. O už sutaupytus 9000 litų numatyta dar pasimokyti ir vokiečių kalbos, nes Kelmės rajono savivaldybė bendradarbiauja su Austrijos bei Vokietijos miestų bendruomenėmis, ir kaip čia apsieisi be kalbos mokėjimo? Juolab, kad apmokius savivaldybės darbuotojus vokiečių kalbos, tikimasi su šiais partneriais vykdyti glaudesnį tarpinstitucinį bendradarbiavimą. (Štai kaip mandriai valdininkiškai suformuluota!) Nei daugiau, nei mažiau. Mano, kaip makaronų valgytojo, nuomone, kalbėti profesine terminologija būtų sudėtinga net universitetą baigusiam lingvistui, o per trumpus kursus išmokstama tik pagrindų: pasisveikinti, paklausti kelio, restorane paprašyti arbatos, padėkoti... Panašiai tiek pat, kiek mokėjo ano rusiško filmo herojus Kisa Vorobjaninovas: „Ponai, aš nevalgiau jau šešias dienas!”
 
Minint Pasaulinę žemės dieną Radviliškio gatvėmis pražygiavo visų rajono mokyklų mokiniai, ragindami išmokti rūšiuoti šiukšles, atsakingai vartoti gamtos išteklius, elektros energiją, gerbti bei mylėti Motiną Žemę.
 
Žemės vėliavos pakėlimo ceremonijoje meras A. Čepononis palinkėjo visiems atsakingai žiūrėti į Žemės ateitį, eiles skaitė mokiniai. Šiaulių universiteto studentai pristatė ekologišką ateities automobilį, varomą vandeniliu. Moksleiviai - savo idėjas, kaip sumažinti taršą, kaip papuošti savo miestą.
 
Joniškio Švietimo ir sporto skyrius surengė Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio virvės traukimo varžybas (čia tokia lietuvių nacionalinė sporto šaka). Šiose vyriškos sporto šakos varžybose galėjo dalyvauti ir mergaitės. (Manoma, kad ateityje įgyta patirtis joms labai pravers, pavyzdžiui, kai reikės pro duris įvilkti leisgyvį, prisivaišinusį gyvenimo draugą). Varžybos vyko vienintelėje svorio kategorijoje - 560 kg. Ar šitiek svėrė vienas dalyvis, ar visa komanda, duomenų niekur neradau. Tiek apie lietuviškus žaidimus.
 
Visai nebedaug beliko iki mūsų susimatymo. Tuo ir gyvenu jau visas mėnuo. Linkėjimai saviškiams. Pabučiuok vaikučius.
 
Tavo Džiuzepė

Į viršų