Mokyklos pasiryžusios streikuoti tol, kol Vyriausybė ne tik išgirs, bet ir įvykdys reikalavimus. Vis dėlto kol kas matyti, kad valdžia neteikia jokių vilčių tam, kad būtų surasta 17–18 mln. eurų pedagogų atlyginimams, kaip to reikalauja streikuojantys švietimo darbuotojai. Geriausiu atveju tam šiais metais bus surasta iki 5 mln. eurų, o peržiūrėti biudžeto kol kas neketinama.

Šiauliečiai mokytojų pasiryžimą streikuoti vertina kontroversiškai. Vieni sako, kad streikuoti turėtų ne tik mokytojai, bet ir visi darbuotojai. O kiti mano, jog to daryti nereikėtų, nes taip labiausiai nukenčia mokiniai.

Vilma: „Pritariu“
– Žiniasklaidoje viešinamas tik vienas faktas, kad mokytojai nori didesnės algos, bet tegul perskaito visą peticiją ir pamatys, jog tai yra teisėtas ir nevienareikšmis atvejis. Streikuodami mokytojai elgiasi teisingai. Mokiniai dėl to neturėtų nukentėti, niekas jiems netrukdo mokytis savarankiškai. Vyriausybė rūpinasi tik savimi, bet ne savo gyventojais.

Raminta: „Žinoma“
– Pritariu, nes valstybė turi imtis kažkokių priemonių, kad mokytojų padėtis pasikeistų. Pati turiu pakankamai nemažai draugų, kurie ir studijuoja, ir dirba mokytojais. Jie tikri šaunuoliai, kad kovoja už save.

Nijolė: „Nepritariu“
– Manau, kad nuo to labiausiai nukenčia mokiniai. Jie atsiliks ir jiems vėliau dvigubas krūvis bus. Aišku, galbūt mokytojų pageidavimai yra pagrįsti, jie turėtų didesnį atlyginimą gauti. Vis dėlto susitarimo reikėtų ieškoti kitais būdais, o ne streiku.

Giedrius: „Neaktualu“
– Vaikų neturiu, todėl man tai neaktualu. Visi mes norime didesnės algos, bet dėl to nestreikuojame. Reikėtų ieškoti kompromiso.

Gintas: „Reikia streikuoti“
– Man patinka, kai žmonės streikuoja. Labai į mokytojų keliamus reikalus nesigilinau, tačiau smagu, kad jie kovoja už save. Pats prie streiko prisidėčiau net nesudvejojęs. Matyt, kiti nestreikuoja, nes bijo prarasti savo stabilumą, kuris iš tiesų yra netikras. Streikuoti reikia iš karto, vos tik pirma proga pasitaiko.

Vida: „Aš palaikau mokytojus“
– Žinoma, kad pritariu, nes jie iš tiesų gauna per mažus atlyginimus. Aš esu už mokytojus, kai mano vaikai eidavo į mokyklą, tai mokytojas man buvo – viskas, pareidavau iš susirinkimo ir analizuodavau, ką jis man sakė. Vaikus gali išmokyti tik šeima, o mokytojai gali duoti tik žinių. Jų, kaip ir mūsų, medicinos sesučių, atlyginimas yra per mažas. Matyt, reikia streikuoti ir medicinos sesutėms.

Eglė: „Mokytojų nereikėtų skriausti“
– Mokytojai vaikui yra antras žmogus po mamos. Mokytojas turi dirbti atsakingai ir žinoti, už ką dirba. Todėl Vyriausybė neturėtų taip skriausti pedagogų. Streiku galbūt jie nieko nepakeis, bet vis tiek reikia bandyti ir kažką daryti.

Liudas: „Galbūt“
– Mūsų laikais apie streiką net nebuvo minties jokios, o dabar gal ir reikia streikuoti. Kita vertus – ką daryti mums? Nuo 2010 m. iki 2012 m. visiems pensininkams pensijas sumažino ir niekas apie lėšų grąžinimą nekalba. Tai gal ir mums reikia pasiimti šakes ir streikuoti? Tik vargu ar kas nors į pensininkus atkreips dėmesį.

Jonas: „Ir pritariu, ir – ne“
– Darbininkai taip pat mažai uždirba, bet jie nestreikuoja. Matyt, mokytojai yra protingesni ir nori išsireikalauti didesnio atlyginimo. Galbūt veltui kiti darbininkai tyli ir laukia, kol kažkas pasikeis. Gaila, kad streikuojančių pas mus yra mažai.

Albinas: „Mums reikia mokytojų“
– Žinoma, kad mokytojų šaliai reikia, būtina mokyti vaikus. Matyt, maži atlyginimai jaunų žmonių neskatina dirbti mokytojais. Lietuvoje yra skriaudžiami visi: tiek jauni žmonės, tiek mokytojai, tiek pensininkai.

Nijolė: „Tikriausiai – ne“
– Manau, kad mokytojams streikuoti nereikia. Streikuoti reikėtų tiems, kurie atsakingi už švietimo politiką. Jeigu mokyklose būtų normalus krūvis, tai ir atlyginimas būtų normalus. Visa bėda ne krepšelis, o mokyklų optimizacija.

Evaldas: „Mokytojų reikalavimai pagrįsti“
– Streikuoti reikia, mokytojų reikalavimai pagrįsti. Prie streiko reikėtų dar ir policininkams, gaisrininkams ir kitiems tarnautojams pridėti, nes pas juos yra lygiai tas pats. Jie nestreikuoja, nes negali – juk kai kurie yra statutiniai. Nežinau, ar streiku ką nors pakeisime, bet reikia bent jau bandyti, kad valdžia neužmigtų.

Į viršų