Pastaruoju metu visoje Lietuvoje išaugo sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis skaičius. Pastebime, jog ir darbe vis dažniau aplink kosčioja bendradarbiai. Nusprendėme apklausti šiauliečius ir sužinoti, ar jie sirgdami eina į darbą, ar pas gydytoją. Nors sakoma, kad sveikata pats brangiausias turtas, dažnas Šiaulių gatvėse sutiktas tvirtino, jog visgi susirgus pirmiausia eina į darbą ir tik po to į ligoninę, nes susirgus mokamas mažesnis darbo užmokestis, todėl sirgti paprasčiausiai finansiškai neparanku. Gydytojai įspėja, esant gripo simptomams, nereikėtų net eiti iš namų. Nes tokie žmonės platina virusą, o ir patys sau gali pakenkti, nes padidėja komplikacijų, tokių kaip plaučių uždegimas, obstrukcinis bronchitas, sinusitas, pavojus.

Kol kas įstatymo, kuris įpareigotų sergantįjį būtinai kreiptis nedarbingumo pažymėjimo ir neiti į darbą, nėra, tačiau kiekvienas susirgęs darbuotojas turi jausti atsakomybę už savo sveikatą, galimus ligos padarinius sau bei greta esantiems.

Palmyra: „Jei tik sveikata sušlubuoja, prašausi pas gydytoją“
– Dažniausiai susirgus einu pas gydytoją, žiūrint, kokia liga. Jei kamuoja peršalimo ligos, arbatytės pageriu ir stengiuosi rimtai nesusirgti, todėl visuomet pirmiausia į darbą einame. Ir jei tik sveikata sušlubuoja, prašausi pas gydytoją.

Laima: „Jei temperatūra pakyla iki 38, tada į darbą“
– Jei temperatūra pakyla iki 38, tai tada į darbą, o jei per 38 – pas gydytoją. Tačiau visais atvejais einame pirma į darbą, nors realiai turėtų būti kitaip. Esame tokio amžiaus, kai galvojame, jog pakeičiamų nėra, todėl saugome darbo vietą.

Indrė: „Jei nedirbčiau, būtų didžiuliai nuostoliai“
– Nelygu kaip sergu. Jei užpuola peršalimo ligos, stengiuosi pati gydytis. Jei temperatūra vos vos pakilusi, bėgu į darbą. Dirbti turiu, nes jei nedirbčiau, būtų didžiuliai nuostoliai.

Virginija: „Susirgusi einu pas gydytoją“
– Susirgusi einu pas gydytoją ir visuomet stengiuosi neapkrėsti bendradarbių. Nors su sloga tenka eiti ir į darbą. Kai yra rimtas virusas, tada einu pas šeimos gydytoją.

Giedrė: „Jei susergu, tada gydausi namuose“
– Jei susergu, tada gydausi namuose. Į gydytojus kreipiuosi tik tais atvejais, kai jau yra reikalingi specialūs tyrimai. Manau, kad visi dabar sirgdami keliauja į darbus ir nieko čia nepakeisi.

Stasys: „Jei sirgdavau, vis tiek eidavau į darbą“
– Dabar esu senjoras, tačiau kai dirbau, nebuvo sveikata labai svarbi. Kai sirgdavau, vis tiek eidavau į darbą. Pats retai gripu sergu. Nemėgstu prisirengti daug, todėl esu užsigrūdinęs. O jei susergu, einu pas savo šeimos gydytoją.

Nijolė: „Visi žino, kad susirgus geriau į darbą neiti“
– Nesergu dažniausiai. O jei dantis suskausta, derinu su darbu ir nueinu pas odontologą. Nereikia apsileisti, kad reikėtų praleisti darbo dieną. Visi žino, kad susirgus geriau į darbą neiti.

Andrius: „Jei suserga vaikas, visuomet kreipiamės į medikus“
– Seniai jau ir sirgau. Būna dienų, kai sloguotas ar kosintis, bet be temperatūros einu į darbą. Baisu pasigauti ligą, tuo labiau kai namuose maži vaikai. Jei suserga vaikas, visuomet kreipiamės į medikus, o jei patys – pagal situaciją.

Violeta: „Gaila, kad sirgdami žmonės vis tiek eina į darbus“
– Man netekdavo sergančiai eiti į darbą. Manau, kad dabar sirgdami žmonės eina į darbus, nes darbdaviai kitokie. Žmonės bijo prarasti darbo vietas. Niekas nenori, kad žmogus į darbą neateitų, nesvarbu, ar jis tą dieną dirbs kokybiškai ar nelabai. Labai gaila, kad sirgdami ir bijodami priekaištų žmonės vis tiek eina į darbus.

Vita: „Einu į darbą ir gydausi žolelėmis“
– Dažniausiai būna, kad einu į darbą ir gydausi žolelėmis. Tačiau kai liga sugriebia iki temperatūros, atsiranda komplikacijų, į darbą nebeinu. Šiais laikais, kai toks tempas, suprantame, kad darbai nepabėgs ir juos reikės padaryti, todėl į einame ir sloguodami, ir kosėdami.

Zita: „Visi žinome, kad sergant negalima eiti į darbą“
– Jei jau labai blogai, einu pas gydytoją. Tačiau jei sloguoju, tai nelabai yra skirtumas – ar trys dienos, ar savaitė... Visi žinome, kad sergant negalima eiti į darbą, tačiau jei jau nėra sveikatos, tikrai vertėtų pasisaugoti ir į darbą neiti, nes galima kitus apkrėsti.

Asta: „Į darbą, nes kitaip negalėsi pragyventi“
– Tik į darbus, nes susirgus tuo metu yra mokamas mažesnis atlyginimas. Tiksliai visos teisinės sistemos nežinau, tačiau už sergamas dienas mokama mažiau. Tenka eiti į darbą, nes kitaip negalėsi pragyventi. Turėtų būti kitaip, nes juk ne savo noru susergame.

Į viršų