facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Po žiemos šalčių nutirpus sniegui, ateina laikas pasiraitoti rankoves ir pulti apsišvarinti. Akyli miestiečiai pastebi, kad  miesto pakraščiuose šiukšlių netrūksta. Vieni nieko nelaukę skuba aplinką tvarkyti, o kiti laukia, kol tai padarys už švarą atsakingos įmonės. Kaip ten bebūtų, niekas nepaneigs, kad daug maloniau žingsniuoti gatvėmis, kur nesimėto plastikiniai buteliai ar saldainių popiergaliai.

Panašiai mąsto ir patys šiauliečiai. Jie pastebi, kad dėl švaros mieste būtų galima labiau pasistengti. Nepaisant to, didžioji dalis gyventojų vis dar tikisi, kad šylant orams miestas tik dar labiau gražės.

Irena: „Pakankamai švarus“
– Miestas nėra nei labai nešvarus, nei labai tvarkingas. Aišku, tvarką prižiūrinčios įmonės galėtų išvežti likusį sniegą. Šiaip pavasarį šiukšlių visada būna daugiau, tik miesto centre jos ne taip matosi kaip atokesniuose kiemuose, juk ten net šiukšlių konteineriai būna perpildyti.

Vytas: „Visai neblogai“
– Miesto centrinės gatvės atrodo visai neblogai, o pasisukinėjus po miesto rajonus galima rasti šiukšlynų. Kita vertus, kuriame pasaulio mieste visai nėra šiukšlių? Mane gatvėse išmėtytos šiukšlės erzina, nes pats nesu mėgėjas šiukšlinti. Manau, miestas būtų švaresnis, jeigu gyventojai nemėtytų šiukšlių kur papuolė.

Rimtautas: „Švarus ir tvarkingas“
– Miestas yra švarus ir tvarkingas, man čia labai patinka. Pastebiu, kad visuose miestuose centrinės gatvės švarios, žinoma, yra ir tokių žmonių, kurie negerbia kraštovaizdžio ir šiukšlina viešose erdvėse. Viskas priklauso nuo žmonių intelekto lygio.

Rasa: „Švarus miestas“
– Kiek matau, Šiauliai yra švarus miestas. Aplinkui tikrai nėra daug šiukšlių. Jeigu gyventojai patys būtų tvarkingesni ir nemėtytų atliekų bet kur, miestas būtų daug švaresnis. Miesto valdžia į švarą taip pat neturėtų numoti ranka.

Mindaugas: „Pakraščiuose nėra labai tvarkinga“
– Miesto centras yra švarus, o pakraščiuose nėra labai tvarkinga, ypač mūsų ežerai apleisti. Turime puikių ežerų, bet jų neišnaudojome. Pas mus nėra nei paplūdimio, nei takų, o čia esančių konteinerių niekas netvarko. Turbūt čia trūksta tam tikro valdžios požiūrio, reikėtų ją labiau išjudinti.

Augustė: „Prižiūrimas pakankamai gerai“
– Manau, miestas yra prižiūrimas pakankamai gerai, bent jau labiausiai lankytinos vietos būna sutvarkytos. Netrūksta ir išimčių, pavyzdžiui, parkai menkiau prižiūrimi. Aišku, čia  organizuojamos talkos, kurių metu kažkas padaroma, bet nuolatinės tvarkos ten nepavyksta išlaikyti. Renginių metų gatvėse taip pat šiukšlių padaugėja, bet šiaip dabar gyventojai labiau stengiasi palaikyti tvarką.

Violeta: „Šiauliai pradeda tvarkytis“
– Prasidėjus rekonstrukcijos darbams tikiuosi, kad miestas bus gražus. Pavažinėjus po Lietuvą matyti, kad yra gražiau susitvarkiusių miestų, bet džiugu, kad ir Šiauliai pradeda tvarkytis. Mūsų miesto centre šiukšlių nesimato, tik gal pietiniame rajone anksčiau jų matydavau daugiau. Aišku, gyventojai galėtų būti tvarkingesni. Keistuoliai yra tie, kurie šiukšlių nerenka.

Marita: „Yra tvarkingesnių miestų“
– Manau, yra tvarkingesnių miestų, bet tikiuosi, kad ir Šiauliai bus gražūs. Labai gražus miestas yra Alytus, taip pat Telšiai ir Marijampolė. Turbūt ten miesto švara ir grožiu valdžia rūpinasi labiau. Tikiu, kad dėl netvarkos ne visuomet būna kalti tik gyventojai, čia yra ir miesto valdžios kaltės.

Audronė: „Nėra visiškai švarus ir tvarkingas“
– Šiauliai nėra visiškai švarus ir tvarkingas miestas. Galbūt šiek tiek švariau yra tik centre, o toliau nebėra tokios švaros. Galbūt valdžia tingi privažiuoti toliau ir patikrinti, kokia ten situacija. Turbūt tiek valdžią, tiek gyventojus reikėtų skatinti prisijungti prie „Darom“, „Žalias“ ar kitų akcijų, kurios yra pakankamai efektyvios.

Tomas: „Nėra labai švarus“
– Mūsų miestas nėra labai švarus, aplinkui yra pakankamai daug šiukšlių. Man labai nepatinka, kad  išmėtyta daug nuorūkų. Salduvės parkas ganėtinai užterštas. Manau, dėl tvarkos būtų galima pasistengti labiau. Atsakingos įmonės turėtų efektyviau rūpintis, kad Šiaulių miestas būtų švarus.

Irena: „Pakankamai tvarkingas“
– Šiauliai pakankamai tvarkingas miestas, aišku, tobulėjimui ribų nėra. Šoninės gatvelės gal ir nėra labai tvarkingos, bet pagrindinės – taip. Pastebėjau, kad šiemet tarp daugiabučių yra daugiau šiukšlių. Vienur žmonės stengiasi prižiūrėti aplinką, o kitur – ne. Pavyzdžiui, Ginkūnai tai tikrai švarinasi.

Rimas: „Pusiau tvarkingas“
– Kai kur apleistos gatvės, ten šiukšlių pilna, bet yra ir tvarkingų vietų. Po žiemos šiukšlių labai nepadaugėjo, šiauliečiai yra pakankamai tvarkingi. Miestas būtų gražesnis, jeigu žmonės taptų sąmoningesni ir patys nešiukšlintų. Šiaip, manau, valdžia šiuo klausimu visai neblogai tvarkosi.

Į viršų