facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šių metų vasario 16 d. švęsime modernios Lietuvos gimimą. Artėjantis valstybės atkūrimo šimtmetis – puiki proga iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai. Pamąstyti, ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per šimtmetį, kokius svarbiausius tikslus keliame sau artėjant naujam – antrajam – šimtmečiui.

Šiauliečiai sako, kad šios datos negalima neminėti. Dauguma kalbintų šiauliečių džiaugiasi gyvendami Lietuvoje ir tiki geresne šalies ateitimi.

Aldona: „Labai svarbios“
– Šimtmečio šventės mums labai svarbios. Kaip bebūtų, juk Lietuvoje gyvename. Manau, meilė šaliai priklauso nuo valdžios veiksmų. Kai pasižiūri, kaip elgiasi valdininkai, dingsta visos viltys ir norai. Galvoju, kad savo amžiuje aš vargu ar ką nors šviesesnio čia beišvysiu, gal tik vaikai, anūkai. Nepaisant visko, vis tiek myliu Lietuvą.

Daiva: „Žinoma“
– Žinoma, kad svarbios, juk už Lietuvos laisvę tiek kovota. Be to, šiandien mes gyvename visai kitokį gyvenimą, negu gyvenome prie sovietų. Jeigu leis galimybės, būtinai dalyvausiu Šimtmečio renginiuose, nes tai iš tiesų svarbu. Mano patriotiškumas auga, aišku, norėtųsi, kad viskas būtų šiek tiek kitaip, bet yra kaip yra. Kol kas esu pasiruošusi pasilikti Lietuvoje.

Aldona: „Negali nerūpėti“
– Lietuviais esame mes gimę, todėl Šimtmečio šventės negali nerūpėti. Myliu Lietuvą, visa šeima gyvename Lietuvoje, Šiauliuose. Gyvenimas Lietuvoje iš tiesų gerėja, tik kažkas negerai su mūsų sveikatos apsauga, tai šiek tiek kliūva.

Rimalda: „Šventėms reikia ruoštis“
– Esame lietuviai, todėl šimtmečio šventėms reikia ruoštis. Mylime Lietuvą ne tik per šventes, bet ir kiekvieną dieną. Tik gyvenimas visiems pagerėtų, jeigu būtų mažiau politikų, mažiau kalbų ir daugiau darbų.

Domantas: „Didelio susidomėjimo nejaučiu“
– Didelio susidomėjimo Šimtmečio šventėmis nejaučiu, bet jis yra. Vis dėlto tai gražios šventės. Manau, jos gali net paskatinti meilę Lietuvai. Myliu Lietuvą, galbūt todėl dar esu čia. Renginiuose planuoju dalyvauti, tik viskas priklausys nuo to, kiek turėsiu laisvo laiko.

Nina: „Neaktualu“
– Gyvenu Lietuvoje, bet esu ne šiaulietė. Apie Lietuvos šimtmečio šventes nieko negaliu pasakyti, nes nieko apie tai nežinau. Tik atsimenu, kad Šiauliai prieš penkerius metus buvo gražesnis, švaresnis miestas, o dabar kiekvienais metais čia darosi vis blogiau. Miesto administracija mažiau skiria dėmesio miestui. Parkai virsta šiukšlynais, visur nešvara.

Birutė: „Kaip ir visiems lietuviams“
– Valstybės atkūrimo šimtmetis man labai svarbus, turbūt kaip ir visiems lietuviams. Lauksime švenčių, būtinai jose dalyvausime. Šimtą metų laikomės kaip lietuvių tauta, tik aišku, turime šiek tiek pasikelti, geresni būti. Per tokias šventes didėja meilė Lietuvai, jautiesi kažkaip kitaip nei visada.

Remigijus: „Renginiuose būtinai dalyvausiu
– Svarbios, nes esame tokia maža tauta ir sugebėjome tiek laiko išlikti, turime savo nepriklausomybę, tautiškumą. Nors dejavimas mums įgimtas, turėtumėme mažiau skųstis, darbais reikia puošti tėvynę. Šimtmečio renginiuose būtinai dalyvausiu.

Audrius: „Per daug nesureikšminame“
– Kai pagalvoji, vis dėlto tai Lietuvos šimtmetis, šimtas metų Lietuvos valstybei. Laukiame ir tikimės, kad tai bus didelė šventė. Tik apie tai pernelyg nesusimąstome, nesureikšminame. Manau, kad gera visur gyventi, jeigu turi darbą, savo viziją, ją gali įgyvendinti, užtenka sveikatos, tai galima gyventi. Tik galbūt sudėtingiau įgyvendinti tą svajonę negu kitose šalyse, bet tikrai galima.

Sigitas: „Džiaugiuosi, kad valstybė gyvuoja“
– Kaip lietuvis džiaugiuosi, kad valstybė tiek ilgai gyvuoja ir toliau laikomės kitų valstybių apsuptyje. Net neabejoju, kad per tą laiką Lietuva labai pasikeitė ir tikrai į teisingą, gerą pusę.

Liucija: „Tai šventė širdžiai“
– Valstybės atkūrimo šimtmetis – tai šventė širdžiai, šventė sielai. Labai smagu, kad atrado Vasario 16-osios akto originalą ir toliau yra stiprinama lietuvybė. Šimtmečio renginiuose planuoju dalyvauti.

Vygantas: „Tai viso gyvenimo prasmė“
– Dalyvauti Šimtmečio šventėse labai svarbu, nes čia yra mūsų gyvenimo prasmė, juk esame visos Lietuvos dalis. Manau, kad tokiuose renginiuose turėtų dalyvauti visi lietuviai. Tik gaila, kad mūsų taip mažai beliko ir niekam tai neberūpi, tik senjorams.

Į viršų