facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Šiaulių miesto savivaldybėje vyko spaudos konferencija, kurioje buvo kalbama, jog žadama vienkartinį miesto autobuso bilietą pabranginti 3 ct ar 5 ct. Ar miesto Taryba priims šį siūlymą, paaiškės vasario 1-ąją dieną. Tad  nusprendėme išeiti į Šiaulių miesto gatves ir paklausti, ar šiauliečiai ir miesto svečiai pritartų tokiam siūlymui. Dauguma jų nepritarė, nes ir taip kaina yra per didelė. Tačiau pensininkai buvo nieko prieš, nes jiems autobuso bilieto kaina nepabrangtų.

Nijolė: „Man pabranginimas nėra toks aktualus“
– Nepritariu, viskas yra dabar brangu. Tie pinigėliai visiems reikalingi. Žmogus, kuris daug važinėja autobusu, jam vis tiek pinigėliai skaičiuojasi, o tas, kuris mažiau važinėja – jam tai yra mažiau svarbu. Aš, kai daug nevažinėju, man tas pabranginimas nėra toks aktualus. Surinkti pinigai galėtų būti skirti autobuso parko gerinimui, naujiems autobusams.

Janina: „Man nesvarbu bus važiuoti už 50 ct ar už 60 ct“
– Aš įmonės finansinių galimybių nežinau, tačiau galvoju, gal ir reikia. Aš mažai važinėju autobusu. Man nesvarbu bus važiuoti už 50 ct ar už 60 ct. Matyt, labai blogai gyvena, jei nusprendė pabranginti.

Stasys: „Man nėra svarbu, nes man nepabrangins“
– Aš esu pensininkas ir man kainuoja tik 25 ct, o savaitgaliais važinėju nemokamai. Man nėra svarbu, nes man nepabrangins. O tiems, kuriems pabrangins, bus blogai. Savivaldybė nori gauti pinigų iš „Busturo“. Pabranginimas nieko nepagerins, mūsų Lietuva eina tik blogyn.

Ona: „Gal dėl kelių centų netapsime ubagais“
– Nežinau, gali ir pabranginti. Gal dėl kelių centų netapsime ubagais. Aš galvoju taip, kaip kiti –  nežinau.

Žydrūnas: „Nepritarčiau, nes dabar kaina yra nežmoniška“
– Žinoma, kad nepritarčiau. Jau ir taip yra nežmoniška kaina. Aš moku 49 ct ir man per dieną dėl vieno sustojimo išeina vienas euras. Nesąmonė yra tiek mokėti, nėra logikos. Gautus pinigus galėtų skirti naujų autobusų įsigijimui.

Kazimieras: „Man tai nėra aktualu“
– Man tai nėra aktualu, nes važiuoju už pusę kainos, o savaitgaliais nemokamai. Branginimas niekam nepatinka. Dabar viską tik brangina, brangina, o pensijų ir atlyginimų niekas nepakelia.

Neringa: „Manau, kad nereikėtų pabranginti“
– Jau ir taip yra brangu, važiuojame vos ne kaip Vilniuje. Manau, kad nereikėtų pabranginti. Ypač tiems, kurie važiuoja, pavyzdžiui, tik kelias stoteles, jau būtų per brangu. Reikėtų už surinktus pinigus patobulinti senus autobusus, nes žiemą būna šalta.

Ona: „Jau dabar bilietas yra brangus“
– Čia viskas yra brangu, super brangu, nesuprantu, kas čia darosi. Aš kalbu už visus žmones. Jau dabar yra brangus bilietas, kaip žmonės dar gali gyventi. Šiandien kaip tik kalbėjau autobuse, kad žmonės gauna nedidelę pensiją, valgo prasčiausią maistą, kad išgyventų. O dar valdžia nori pakelti kainas. Visi čia kankinasi, o ne gyvena.

Alfredas: „Reikėtų prisitaikyti prie miesto visuomenės“
–  Galiu pateikti kelis pavyzdžius. Mano dukra, gyvenanti Amerikoje, grįžo į Šiaulius. Vieną dieną nusprendėme namo parvažiuoti autobusu. Aš pats norėjau savo dukrai pažymėti bilietą, bet ji pasiryžo pati viską išbandyti. Aš jai nesugebėjau paaiškinti, kodėl 51 centu kelionė įlipus į autobusą yra brangesnė nei su elektronine kortele. Reikėtų ne pinigus kelti, o truputį prisitaikyti prie miesto visuomenės. Kitas pavyzdys – Martyno Levickio koncertas. Kodėl negalėjo padaryti vieno maršruto, kuris nuvežtų ir parvežtų žmones iš koncerto. Būtų tiek paslauga žmonėms, tiek jie gautų pelno. Didžiausia jų klaida yra, kad perka įvairių markių automobilius.

Saulė: „Jau ir taip  viskas brangu“
– Aš gyvenu ne Lietuvoje, todėl nelabai galiu komentuoti. Būtų blogai, jei pabrangintų, jau ir taip viskas brangu. Užsienyje miesto transporto paslaugos yra daug brangesnės nei Lietuvoje. Pati gyvenu Danijoje ir ten  viskas brangiau nei čia.

Nelė: „Nepritarčiau tokiam siūlymui“
– Gal ir gerai būtų tiems, kurie dirba. O man, kai gaunu invalidumo pašalpą, tie 5 ct būtų per daug. Nepritarčiau tokiam siūlymui.

Stanislovas: „Būtų jau per daug“
– Jau per daug, kodėl reikia pabranginti bilietus. Yra tų autobusų ir taip daug. Dažnai jais nevažinėju, tik nuo centro iki ligoninės.

Į viršų