facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną itin svarbu puoselėti nepriklausomybės tradiciją, nes nuo to priklauso šalies raidos tęstinumas, klestėjimas. Pagerbdami laisvės atgavimą, prisimindami skausmą ir gedulą, tarsi parodome, kad tautos praeitis mums svarbi ir artima.

Šiauliečiai sutinka, kad Nepriklausomybės diena skatina dalytis valstybingumo vertybėmis, suvokti tapatumo esmę, telktis ir vienyti Lietuvos piliečius. Todėl ragina visus dalyvauti Kovo 11-osios minėjimo renginiuose.

Nina: „Eisiu į bažnyčią“
– Valstybinių švenčių pas jus yra labai daug. Apie Kovo 11-ąją dar nieko negirdėjau, nes esu užsienietė, į Lietuvą atvykau visai neseniai. Man atrodo, kad Nepriklausomybę jūs švenčiate kiekvieną mėnesį. Kadangi dabar plačiau papasakojote apie šią dieną, tai, matyt, nueisiu į bažnyčią pasimelsti.

Rytis: „Pagal aplinkybes“
– Kažkokių tradicijų nepalaikome, kaip švęsti nusprendžiame pagal susidariusias aplinkybes. Girdėjau, kad vyks daug renginių, galbūt į vieną iš jų nueisime. Gal namie organizuosime šventinius pietus.

Alfonsas: „Dalyvausiu renginiuose“
– Kaip tik nedirbu, todėl reikės švęsti. Galbūt nueisiu į miesto centrą ir apsilankysiu renginiuose. Manau, ši šventė labai reikalinga, nes skatina susimąstyti apie patriotiškumą, laisvę. Apskritai, manau, kad šventės egzistuoja ne šiaip sau.

Teresė: „Būsiu namie“
– Sėdėsiu namuose ir stebėsiu šventines programas. Man ši šventė reikšminga, nes primena apie atgautą Nepriklausomybę. Kita vertus, man atrodo, kad šiandien Nepriklausomybės nebeturime. Pavyzdžiui, anksčiau buvo vieni kareiviai, dabar – kiti.

Edvinas: „Apsilankysiu mugėse“
– Senais laikais, kai buvau jaunas, tekdavo dainuoti su choru „Dagilėlis“. Tai labai malonūs prisiminimai. Dabar, kai grįžau po penkių metų emigracijos, galvoju, ar kažkas panašaus dar vyks. Manau, jeigu ne „Dagilėlis“, tai emigracijoje būtų buvę lengviau, nes prisiminimai iš dainų švenčių vis dar gyvi. Kovo 11-ąją veiks mugės, galbūt ką nusipirksiu. Vien tas išėjimas į gatvę turi didelę reikšmę.

Andrius: „Prisiminsiu šalies praeitį“
– Neplanuoju kažkaip ypatingai švęsti, nes dažniausiai tam nebūna daug laiko. Jeigu atsiranda daugiau laiko, nueiname į parodas. Apskritai Kovo 11-oji – didelė šventė, nes tai puikus metas prisiminti senus laikus, istoriją.

Gintarė: „Būsiu darbe“
– Šią dieną teks praleisti darbe. Dėl to labai gaila, nes ši šventė turbūt visiems yra ypatinga. Aš pati jaučiu didelę meilę Lietuvai. Nemėgstu užsienio šalių ir ten nenorėčiau gyventi. Manau, kad dalyvavimas renginiuose, tą meilę tik sustiprina.

Stanislovas: „Eisime pažiūrėti eisenos“
– Kaip mes, seneliai, begalime švęsti. Aišku, minime ir Sausio 13-ąją, ir Vasario 16-ąją, ir Kovo 11-ąją. Netikiu bažnyčia, todėl į ją neisime. Galbūt eisime pažiūrėti eisenos į aikštę, taip ir švęsime. Kovo 11-oji man reiškia Nepriklausomybę, laisvę.

Vikinta: „Leisiu laiką su šeima“
– Nepriklausomybės šventė sutampa su mūsų asmenine švente, kai mes su vyru susipažinome, todėl tą dieną praleisime kartu. Galbūt apsilankysime renginiuose, nes tai labai smagu. Kuo daugiau renginių, tuo yra įdomiau.

Rolandas: „Aplankysime gimines“
– Turbūt aplankysime gimines, tokią tradiciją puoselėjame praktiškai kasmet. Turime dar gyvų tremtinių, būtinai juos pasveikiname, nes jiems tai didelė šventė. Tuo tarpu man ši šventė nėra labai svarbi, nes gyvename tokiame globaliame pasaulyje, kai visos šventės tampa komercinės. Kadangi mes patys komersantai, mus tai labai sudėtinga vertinti.

Arvydas: „Kviesime visus švęsti“
– Švęsime darbingai, bet tuo pačiu linksmai ir nuotaikingai, nes bulvare bus didelė šventė „Marguok! Verbuok! Su Lietuva!“. Švęsime ir visus kitus kviesime kartu švęsti. Manau, kad tokios šventės yra pačios reikalingiausios. Pažiūrėkite, kaip Nepriklausomybės dieną švenčia olandai, amerikiečiai. Pas juos tai pati didžiausia šventė per metus.

Tatjana: „Giedosime giesmę“
– Kovo 11-ąją kartu su mokiniais eisime prie scenos, kartu giedosime giesmę. O šiandien pas mus yra pirmokų gimnazistų chorų karai ir tarptautinė vakarienė, kurioje įvairiomis kalbomis bus pasveikinta Lietuva Nepriklausomybės proga. Aš į šią šventę žiūriu su pagarba, tik labai norėčiau, kad apie tą reikšmę daugiau galvotų jaunimas.

Į viršų