facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Turbūt visi liūdime, kai dienos ima trumpėti ir skundžiamės, kad keliantis rytais dar būna tamsu. Todėl atsirado žmonių, kurie nusprendė, kad reikia kaitalioti laiką. Oficialiai laikrodžių sukimo sistema Jungtinėje Karalystėje (JK), Vokietijoje ir kitose Vakarų šalyse buvo įvesta 1916 metais.

Vasaros laiko įstatymo rėmėjas JK, garsiojo grupės „Coldplay“ vokalisto Chriso Martino senelis, Williamas Willettas tikino, kad laiko sukimas vasarą padės sutaupyti būsto išlaidoms, o žmonės daugiau laiko galės praleisti lauke.

Nors jis laikomas pradininku, tačiau teigiama, kad išaugusi darbo jėgos paklausa Pirmojo pasaulinio karo metu yra tikroji priežastis, kodėl buvo įvesta laiko sukimo sistema. Šiemet laikrodžiai spalio mėnesio paskutinį savaitgalį bus sukami atgal – tai reiškia, kad JK grįš į Grinvičo laiko zoną. Tai taip pat reiškia, kad vakarais saulės bus visa valanda mažiau. Laikrodžius sukti reikės spalio 30 d. 2 val. ryto. Šiemet laikrodžius suksime 100-ąjį kartą.

Genutė: „Geriau liktų vasaros laikas“
– Laiko kaitaliojimui nepritariu, nes tuomet sutrinka paros ritmas. Kai dirbdavau, anksti keldavausi, organizmas į laiko pokyčius taip nereaguodavo. Tačiau kai nedirbi, tai labai pasijaučia. Aišku, būtų geriau, jeigu rytai visada šviesūs būtų, nors žiema vis tiek pas mus turi būti.

Aldona: „Stresas organizmui“
– Labai sunku priprasti prie naujo ritmo, todėl laiko kaitaliojimui nepritariu. Kai laikrodžio rodykles pasukame į priekį ar atgal, prireikia mažiausiai poros savaičių, kad organizmas vėl atsigautų. Būtų daug geriau, jeigu su valandomis taip nežaistumėme.

Justina: „Išsibalansuoja miego ritmas“
– Pirmosiomis dienomis būna sunkiausia, prireikia laiko, kol vėl įsivažiuoji, o vėliau nepastebi, ar laiką atsukome atgal, ar į priekį. Pirmąją savaitę būna sunkiau atsikelti, vėliau eini miegoti, tai miego režimas visai išsibalansuoja. Nors, be abejo, norisi, kad rytais būtų šviesiau.

Romualdas: „Neturi reikšmės“
– Mano amžiuje tai visai neturi reikšmės. Skirtumas tik tas, kad atsiranda naujas darbas – reikia sukti laikrodį. Esu pelėda, galiu ir ilgiau pamiegoti, todėl man jokio skirtumo. Nesu stiprios sveikatos, todėl negaliu tiksliai pasakyti, ar laiko kaita sveikatai turi įtakos, tikriausiai – neturi.

Ilona: „Neturi įtakos“
– Man tai įtakos visai neturi, nejaučiu jokio skirtumo. Laiko kaita man neturi jokios įtakos nei fiziologinei, nei psichologinei savijautai. Man ir šviesos daugiau nereikia, manau, kad dabar tikrai nėra per tamsu. Rytais taip pat nėra sunku keltis.

Albertas: „Laiko kaitaliojimui nepritariu“
– Kaitalioti laiką yra labai negerai. Jau visi tai įrodė, bet vis tiek niekas nieko nekeičia. Matyt, mes jau tokie esame. Mums reikia laikytis kažkokių rėmų, kuriuos kažkas nubrėžia. Aš už tai, kad laiko nekaitaliotumėme.

Janina: „Geriausias vasaros laikas“
– Mano nuomonė šiuo klausimu yra neigiama. Nepatinka, kai pripratus prie vieno laiko, reikia keisti į kitą, tai labai nepatogu. Po to prireikia kokio mėnesio, kad viskas atsistatytų, ypač kai metų laikas toks tamsus, liūdnas ir niūrus. Tuomet sunkiau atsikelti, šiek tiek jaučiasi tingulys. Būtų smagu, jeigu visada išliktų vasaros laikas.

Lina: „Vėliau sunku prisitaikyti“
– Auginu mažą mergaitę, todėl jaučiu, kad pasukus rodykles teks susidurti su nepatogumais, juk vaikams prie pasikeitusio režimo prisitaikyti yra sunkiau nei suaugusiems. Be to, pirmoji diena man visada būna sunkiausia. Gaila, kad valdininkai šios problemos neišsprendžia. Galbūt patys žmonės turėtų apie tai daugiau kalbėti ir skųstis.

Raimundas: „Tai atsiliepia žmogaus sveikatai“
– Būtų geriau, jeigu laiko niekas nekeistų. Manau, kad tai atsiliepia žmogaus ritmui, sveikatai. Tikriausiai čia viskas yra daroma dėl kitokių tikslų, jog būtų šviesiau, sutaupytumėme elektros ir pan. Tačiau, mano nuomone, laiko vis tiek nereikėtų sukti.

Vilma: „Aš prieš laiko kaitaliojimą“
– Laikrodžio nereikėtų sukti, nes biologiniai ritmai išsimuša ir taip tą rudenį yra sunku išgyventi. Geriau gyventi pagal gamtos ritmą. Jeigu laiko niekas nekaitaliotų, tai ir įvairių problemų neliktų. Man rytais šviesos netrūksta: atsikeli, kavos išgeri ir prašviesėja.

Nina: „Norėčiau, kad nekeistų“
– Norėčiau, kad laiko niekas nekeistų, taip visiems būtų geriau. Kita vertus, laiko kaita man didelės įtakos neturi. Aš dėl to nejaučiu jokio skirtumo, lengvai prie visko prisitaikau.

Aidas: „Man tai neaktualu“
– Man vasaros laikas geriausias, gaila, kad žiemos dienos yra trumpesnės. Tačiau apskritai man tai problemos nekelia. Organizmas taip pat su kokiais nors didesniais iššūkiais nesusiduria. Laikoma, kad žiemos laikas yra geresnis, nes viską vėliau daryti yra naudingiau, tačiau tuomet veltui išvaistomas vasaros laikas. Šiaip man tai nėra svarbu.

Į viršų