Žiemą viena didžiausių problemų yra gripas ir peršalimo ligos. Taip jau nutinka, kad vieną dieną džiaugiesi žiemos teikiamais malonumais, o kitą – jau karščiuoji, kosėji ir leki į artimiausią vaistinę.

Tad nusprendėme paklausti Šiaulių miesto gyventojų, kaip jie šiuo itin sveikatai pavojingu laikotarpiu saugosi nuo peršalimo ligų ir gripo. Paaiškėjo, kad daugumą šiauliečių nuo ligų gelbėja natūralios priemonės – įvairiausios žolelių arbatos, česnakas, imbieras, spanguolės su medumi ir visa kita. Be to, nesirgti šiauliečiams padeda ne tik natūralūs produktai, bet ir sveikas gyvenimo būdas – sveika mityba, sportas ar net maudynės eketėje.

Taip pat sutikome nemažai tokių mūsų miesto gyventojų, kurie tvirtina visiškai nesergantys, o to priežastis esą skiepai. O kai kurių nuomone, veiksmingiausias būdas niekada nesirgti ir nesibaiminti ligų – meilė.

Petras: „Geriu arbatą, valgau česnaką“
– Aš saugausi labai paprastai – geriu daug arbatų, valgau česnaką. Tokių priemonių kaip ir pakanka, nors kai sulaukėme stiprių šalčių, man buvo pakilusi temperatūra. Bet tiek natūralios priemonės, tiek vaistai padėjo greitai pagyti.

Sigitas: „Svarbiausia įsimylėti“
– Nuo ligų apsisaugoti labai paprasta. Pirmiausia reikia didelės vitamino C dozės, geros nuotaikos ir dar svarbiausia yra įsimylėti, tada visos ligos iš karto dingsta. Tad aš absoliučiai nesergu – sirgau gal prieš 15 metų. Dabar esu visuomet įsimylėjęs, visuomet patenkintas, vartoju dideles vitamino C dozes.

Irena: „Geriu natūralias arbatas“
– Šiaip aš nelabai saugausi. Tiesiog dažniausiai geriu visokias natūralias arbatas – ramunėlių, medetkų. Jos tikrai padeda. Jei tik matai, kad „limpa“ liga, išgeri šių arbatų ir vėl gerai jautiesi. Taip pat turiu prisirinkusi mėtų, žemuogių, tad tai ne tik skanu, bet ir sveika.

Virginija: „Mes nesergame“
– Prisipažinsiu, kad nei nuo peršalimo, nei nuo gripo mes niekaip nesisaugome. O priežastis labai paprasta – tiesiog nesergame. Matot, šalčiai ateina ne iš karto, tai mes kažkaip sugebame prie jų prisitaikyti ir nesusirgti.

Živilė: „Vartojame rupūžės žirnelius“
– Pirmiausia geriame visokius vitaminus. Patys puikiausi – rupūžės žirneliai. Kai pradėjome juos vartoti, jie pradėjo veikti. Anksčiau vaikas į darželį eidavo tik kartą per savaitę, o kai pradėjome gerti tuos rupūžės žirnelius, tai jau mėnesį be pertraukų lanko darželį. Taip pat geriame labai daug arbatų, nes dabar šalta, o nuo arbatos sušyli iš vidaus.

Virginija: „Susimaliau spanguolių su medumi“
– Saugausi labai paprastai – štai vakar susimaliau spanguolių ir sumaišiau su medumi. Šį mišinį paruošiau ne tik sau, bet ir šeimai ir manau, kad tai turėtų būti gana veiksminga priemonė. Nors kaip sakoma: nėra blogo oro, yra bloga apranga. Tai pirmiausia reikėtų tinkamai rengtis.

Aldona: „Man padeda skiepai“
– Paprasčiausiai aš skiepijuosi. Daugiau nieko ypatinga nedarau. Žinoma, dar šilčiau apsirengiu, geriu arbatas. Galiu pasakyti, kad man skiepai tikrai padeda. Kadangi esu pasiskiepijusi, tai ir šiais metais, ir pernai dar nei slogavau, nei gripavau.

Ligita: „Nuo gripo skiepijamės“
– Mes nuo gripo skiepijamės. Taip pat geriame vitaminą C ir žuvų taukus. Be to, jei pajaučiame, kad mus puola kažkoks virusas, naudojame arbatmedžio aliejuką – vaikui tepame padukus ir šiaip gariname namie.

Gediminas: „Stiprinu imunitetą“
– Kaip tik einu namo prisipirkęs tų apsisaugojimo priemonių. Štai apsilankiau vaistinėje ir sveikuolių parduotuvėje ir įsigijau šį bei tą, nors dar nesergu. Tačiau juk stiprinti imunitetą reikia. Taip pat, kad apsisaugočiau nuo ligų, valgau ir česnaką, ir svogūną, viską, kas natūralu.

Aldona: „Kasmet skiepijuosi“
– Mano pagrindinės apsisaugojimo priemonės – arbatos, česnakai, vitaminai, papildai. Tai tikriausiai padeda, nes šiais metais dar nesirgau. Be to, aš kasmet skiepijuosi. Ir ne tik aš, bet ir visa mano šeima. Ir skiepais niekada nenusivyliau, jie tikrai padeda.

Diana: „Sveikai gyvenu, tai ir nesergu“
– Tiesą pasakius, aš nesergu. O šiaip valgau imbierą su medumi ir tai, manau, labai veiksminga. Be to, prie to prisideda sveikas gyvenimo būdas – sveikas maistas, sportas.

Vilma: „Maudomės eketėje“
– Mes grūdinamės: gyvename sodyboje, kuriame pirtį ir maudomės eketėje. Tai pagrindinė mūsų apsauga. Turime sūnų, kuriam yra metai ir trys mėnesiai, tai jis eketėje maudosi jau nuo mėnesio. Be to, juk gyvename gamtoje, tyrame ore, valgome daug daržovių ir vaisių, judame, tad visiškai nesergame.

Į viršų