facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Prasidėjusi vasara ir karščio banga prie vandens telkinių sukvietė poilsiautojus. Daugelis jau pradėjo maudymosi sezoną. Gydytojai pataria vandens pramogomis mėgautis atsargiai. Klausėme šiauliečių, ar jie jaučiasi saugūs prie vandens. Atsakymai, tiesą pasakius, kiek nustebino, nes daugelis miestiečių dažniausiai maudosi jūroje, o į Šiaulių vandens telkinius net kojos nekiša, nes dugne mėtosi šiukšlės, o ant kranto, kaip teigia miestiečiai, vargu ar kur pamatysi gelbėtoją.

Skirmutė: „Kiekvienas įbridęs į vandenį turi pats saugotis“
– Vasarą prie vandens telkinių labai retai leidžiu laiką, tačiau jei noriu poilsio prie vandens, dažniausiai renkuosi Palangos pajūrį, kur jaučiuosi saugi, nes visada yra gelbėtojų. Žinoma, ir prie ežerų ar kitų vandens telkinių taip pat jaučiuosi saugi, nes pati saugausi, o už kitus atsakyti negaliu. Girdėjau, kad ir Šiauliuose kažkur budi gelbėtojai, tačiau net nežinau kur. Bet kuriuo atveju – kiekvienas įbridęs į vandenį turi pats saugotis nuo galimos nelaimės.

Daiva: „Pati esu atsargi, todėl jaučiuosi saugi“
– Reikia saugotis patiems, nes niekas kitas neapsaugos. Reikia žinoti ir jausti, iki kur galima bristi į vandenį. Pati esu atsargi, todėl jaučiuosi saugi. Be to dažniausiai važiuojame prie žinomų vandens telkinių, tad problemų nebūna. Dažniausiai atsigaivinti ir pailsėti vykstame prie Šiaulių jūros ar į Pageluvį.

Vidmantas: „Saugus jaučiuosi, nes moku plaukti“
– Labai saugiai jaučiuosi. Iki šiol dar niekada neprireikė gelbėtojų pagalbos, nes gana gerai plaukiu. Manau, jog tie, kurie nemoka plaukti, turėtų giliai į vandenį nebristi. Aš jau pradėjau maudymosi sezoną. Tiesa, Šiauliuose nemačiau, ar kur gelbėtojai budi.

Inta: „Maudymosi sezonas prasidėjo nelaimingai“
– Mano šeimai maudymosi sezonas prasidėjo nelaimingai, nes mano dukra besimaudydama Rėkyvos ežere užlipo ant stiklo šukės ir stipriai persipjovė koją. Tad galiu pasakyti, kad mūsų ežerai neprižiūrėti ir užteršti. Tad negali žinoti, kas bet kuriame vandens telkinio dugne tūno. O ir gelbėtojų Rėkyvoje nematėme. Gerai, kol viskas gerai. O jei nutiktų rimtesnė nelaimė? Kas tada?

Regina: „Kur besimaudyčiau, jaučiuosi saugi ir užtikrinta savo jėgomis“
– Manau, kad jaučiuosi saugi, nes yra pakankamai gelbėtojų, kurie prižiūri besimaudančius. Kol kas pati dar nepradėjau maudymosi sezono, bet praėjusiais metais mačiau, kad ir prie Talkšos ežero budėjo gelbėtojai. Pati labai mėgstu maudytis ir kol kas jokių nelaimių prie vandens nesu patyrusi, todėl  kur besimaudyčiau, jaučiuosi saugi ir užtikrinta savo jėgomis.

Aurelija: „Visi turime patys save saugoti“
– Labai retai maudausi Šiauliuose, todėl nežinau tikslios situacijos. Dažniausiai vasarą tenka maudytis jūroje ar su šeima vykstame prie kitų ežerų pasimaudyti. Plaukiu tiek, kiek pasitikiu savo jėgomis, tad jaučiuosi palyginus saugi. Žinoma, prie jūros saugo dar ir gelbėtojai. Manau, visi turi patys save saugoti ir atkreipti dėmesį, į kokį vandenį brenda: kad pažįstamos vietos būtų, nesusižeistų dugne besimėtančiomis šiukšlėmis. Nes visko būna.

Valdemaras: „Visiškai saugiai jaučiuosi“
– Visiškai saugiai jaučiuosi. Mėgstu poilsiauti prie upių, ežerų ar prie jūros. Dažniausiai būdamas Šiauliuose vykstu maudytis į Šiaulių jūrą. Kiek žinau, ten visada budi gelbėtojai, tad ten besimaudydamas pakankamai saugiai ir jaučiuosi. Nors kol kas dar niekada neprireikė gelbėtojų pagalbos.

Kazimieras: „Dažnai šiauliečiai vyksta poilsiauti kitur“
– Nebenueinu jau prie vandens telkinių, nes man maudynės jau neaktualu. Tačiau manau, jog pasirūpinta šiauliečių poilsiu, nes pastaraisiais metais negirdėti apie nelaimes prie vandens. Manau, jog dažnai šiauliečiai vyksta poilsiauti kitur. Net pažiūrėjus į pėsčiųjų bulvarą matyti, jog visi išvažinėja. Niekas nenori ir po miesto parką vaikščioti, kuris, neslėpkime, apleistas. Yra ir daugiau ką vasarą nuveikti, pamatyti, todėl ir aš pats dažnai keliauju, lankau pilis, kitas lankytinas vietas.

Deimantė: „Nesijaučiu saugi“
– Nesijaučiu saugi, todėl visai nevažiuoju Lietuvoje prie vandens. Prasta situacija – nesutvarkytos pakrantės, paplūdimiai, todėl ir į pajūrį retai važiuoju. Tuo labiau dabar planus pakoreguoja mažas pilietis. Tačiau turiu ir nemalonios patirties. Esu pati skendusi viename iš Šiaulių telkinių ir manęs niekas negelbėjo. Dėkui Dievui, kad draugai mane sugebėjo ištraukti. Tikriausiai gelbėtojų nėra, nes nėra finansavimo, tačiau manau, jog į žmonių gyvybes miestas turėtų atsižvelgti labiau.

Rolandas: „Dažniausiai poilsiauti vykstu prie jūros“
–  Labai retai būnu prie vandens telkinių, tačiau niekada nesijaučiu saugiai. Girdžiu iš žiniasklaidos, kad vasarą daug žmonių prie vandens poilsiaudami susižeidžia, o kai kurie net nuskęsta, todėl ir aš nesijaučiu saugiai. Manau, kad ir Šiauliuose nėra pakankamai pasirūpinta besimaudančiais ir jų gelbėjimu, todėl dažniausiai poilsiauti vykstu prie jūros, kur visada budi gelbėtojai.

Greta: „Prie Rėkyvos ežero niekada nesu mačiusi gelbėtojų“
– Jaučiuosi saugiai, nors šiemet dar nespėjau pradėti maudymosi sezoną, tačiau jau planuoju pradėti. Dažniausiai laiką vasarą leidžiu prie Rėkyvos ežero, kur niekada nesu mačiusi gelbėtojų. Už saugumą vandenyje atsakau pati, nes renkuosi sau tinkamą gylį. Gal ir gerai būtų, jei budėtų gelbėtojai, nes ne visi besimaudantys gerai moka plaukti.

Ligita: „Ne visi paplūdimiai sutvarkyti“
– Jaučiuosi saugiai prie vandens telkinių. Dažniausiai maudausi vasarą Rėkyvos ežere. Gaila, bet ten niekada nesu mačiusi budinčių gelbėtojų. Tai saugausi pati ir stengiuosi neiti labai giliai, kad nepaskęsčiau. Pastebiu, jog ir ne visi paplūdimiai sutvarkyti. Rėkyvos pagrindinis pliažas gana tvarkingas, tačiau kas dedasi Bačiūnų pliaže... Nenušienauta ir bijome ten besiveisiančių erkių, tačiau ten vilioja pastatyti treniruokliai, todėl kartais toje vietoje apsilankau.

Į viršų