Lietuvos vyrų regbio rinktinė puikiu žaidimu debiutavo antrajame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione – „Trophy“. Pirmosiose rungtynėse Šiauliuose lietuviai 30:10 (18:5) nugalėjo Čekijos ekipą.

Lietuviai nuo pat mačo pradžios varžovus pranoko savo greičiu, bet klaidos išspiriant kamuolį leido ilgiau kamuolį kontroliuoti čekams. Vis dėlto jau 8-ąją min. Domantas Bagužis aikštės krašte prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote. Vėliau tris taškus baudos smūgiu pridėjo Donatas Vilimavičius. Pirmojo kėlinio viduryje čekams galiausiai pavyko pelnyti pirmuosius taškus ir sušvelninti rezultatą (5:8). Kėlinio pabaigoje geltona kortele buvo nubaustas vienas Lietuvos komandos lyderių Karolis Navickas, bet nepaisant to, lietuviai mažumoje sugebėjo atlikti žeminimą. Kamuolį po kietų grumtynių įskaitiniame plote prispaudė Tomas Zibolis (13:5). Dar po kelių minučių 18-metis Lietuvos regbio talentas Matas Miežys perėmė kamuolį ir pelnė dar penkis taškus.

Antrojo kėlinio pradžioje Dainius Tamoliūnas galingu reidu pralaužė varžovų gynybą ir dar labiau padidino lietuvių pranašumą. Po D. Vilimavičiaus tikslios realizacijos, lietuvių pranašumas siekė net 25 taškus. Vėliau čekai ilgesnę laiko dalį kontroliavo kamuolį, bet fantastiška lietuvių gynyba neleido varžovams pagalvoti apie pergalę. Dar vieną progą pasižymėti gavę lietuviai vėl tą padarė. Dar penkis taškus pelnė nesenstantis veteranas T. Zibolis. Tik paskutinėmis minutėmis čekai pelnė paguodos žeminimą.

„Pergalę lėmė nusiteikimas rungtynėms. Turėjome nemažai traumuotų žaidėjų, bet visi guldėme galvas, gynyba buvo „superinė“. Dėkoju komandai, kuri išpildė viską, ką buvo suplanavę treneriai. Mūsų treneriai labai gerai buvo išanalizavę varžovų žaidimą, žinojome jų stipriąsias puses ir stengėmės jas atimti. Tą pavyko padaryti“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Žygimantas Radžius.

Čekams tai buvo antrosios rungtynės. Pirmajame ture jie namuose 22:41 pralaimėjo lenkams. Būtent su Lenkija antrąsias „Trophy“ turnyro rungtynes žais lietuviai. Susitikimas vyks lapkričio 3 dieną Lodzėje.

„Vaikinai pamatė, kad mes galime žaisti, visi dabar pradės tikėti savimi ir, manau, kad pakonkuruosime su visomis komandomis šiame divizione“, – pridūrė Ž. Radžius.

Europos čempionato „Trophy“ divizione taip pat rungtyniauja Portugalijos, Olandijos ir Šveicarijos komandos.