facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai, puikiai sužaidę trečiąjį kėlinį, Tel Avive rezultatu 88:73 (19:23, 19:14, 33:14, 17:22) įveikė grupės varžybų šeimininkus Izraelio krepšininkus.

Turnyrą abi ekipos pradėjo nesėkmingai – lietuviai 77:79 nusileido Gruzijos ekipai, o Izraelio rinktinė 48:69 nusileido italams.

Lietuvos rinktinėje akistatą pradėjo šie žaidėjai: Mantas Kalnietis, Martynas Gecevičius, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus lietuviams, atsakydamas į rezultatyvią Izraelio ekipos ataką, pelnė D. Motiejūnas. Vėliau šeimininkai, nors ir nedideliu skirtumu, išsiveržė į priekį – 9:12. Kėliniui persiritus į antrąją pusę Mindaugo Kuzminsko metimas suteikė minimalią persvarą savo komandai – 13:12. Tačiau Izraelio krepšininkų tai iš vėžių neišmušė, jie kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingiau ir privertė mūsiškius būti besivejančių vaidmenyje – 19:23.

Antrajame kėlinyje abi komandos startavo vangiai, bet lietuviai sugebėjo ne tik išlyginti, bet po kurio laiko persverti rezultatą ir susikrauti kiek ryškesnį pranašumą – 30:23. Vėliau šeimininkai atsibudo ir neleido lietuviams pabėgti per toli – 32:29. Antroje kėlinio pusėje lietuviai buvo susikrovę rekordinį devynių taškų pranašumą (38:29), bet Izraelio komanda, daugiausia R. Howell’o pastangomis, neleido svečiams atitrūkti per daug ir po pirmos rungtynių dalies lietuviai turėjo tik minimalią persvarą – 38:37.

Trečiojo ketvirčio starte abi ekipos apsikeitė tiksliomis atakomis – 40:39. Vėliau M. Gecevičius pataikė tritaškį, J. Mačiulis pasižymėjo iš po krepšio ir lietuvių persvara tapo dviženklė – 50:39. Kėliniui įsibėgėjus lietuviai oponentų per arti neprisileido ir po dviejų M. Kuzminsko tritaškių išsaugojo savo persvarą – 59:47. Paskutinę kėlinio sekundę Adas Juškevičius pataikė iš aikštės vidurio ir lietuvių persvara po trijų kėlinių siekė rekordinius dvidešimt taškų – 71:51.

Paskutinį ketvirtį abi komandos pradėjo pasikeisdamos tiksliais metimais, o tai buvo paranku lietuviams, kurie liko priekyje – 78:58. Kėliniui įpusėjus mūsiškių pranašumas kiek sumažėjo, bet vis tiek liko gana saugus – 80:64. Edgaras Ulanovas savo tritaškiu nebeleido šeimininkams rimčiau pagalvoti apie sugrįžimą – 84:66. Rungtynių pabaigoje lietuviai sužaidė be didesnių duobių ir iškovojo užtikrintą pergalę rezultatu 88:73.

Lietuva: E. Ulanovas – 18, M. Kuzminskas ir Artūras Gudaitis – po 16, J. Valančiūnas – 11 (10 atk. kam.), J. Mačiulis – 8 (9 atk. kam.), A. Juškevičius ir D. Motiejūnas – po 6, M. Kalnietis – 4, M. Gecevičius – 3, Eimantas Bendžius ir Marius Grigonis taškais nepasižymėjo, Artūras Milaknis aikštėje nepasirodė;

Izraelis: Richard Howell – 20, Gal Mekel – 18, Omri Casspi – 15;

Taip pat lietuviai rezultatu 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) palaužė Ettore Messina treniruojamą Italijos rinktinę.

Abi ekipos iškovojo pergales. Lietuviai 88:73 įveikė šeimininkų Izraelio komandą, o italai 77:66 nugalėjo Ukrainos rinktinę.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mačą pradėjo tokia startine sudėtimi: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Rungtynes geriau pradėjo italai, kurie taikliais tritaškiais greitai įgavo solidų pranašumą – 2:11. J. Mačiulio tolimas metimas neleido italams nutolti per daug – 7:11. Po kelių sėkmingų atakų Italijos krepšininkai vėl kiek atitrūko ir įgavo dviženklę persvarą – 9:19. Tačiau lietuviai čia pat vėl sumažino deficitą – 14:19. Paskutinėmis kėlinio minutėmis lietuviai pataikė tris tritaškius iš eilės ir po pirmos rungtynių dalies rezultatas buvo lygus – 23:23.

Antrojo kėlinio pradžioje Artūro Gudaičio metimas išvedė lietuvius į priekį – 25:23. Italams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo naudodamiesi mūsiškiai dviem tritaškiais padidino savo persvarą – 33:25. Po M. Kalniečio metimo lietuvių persvara pirmąjį kartą pasiekė dviženklę ribą – 35:25. Antroje kėlinio pusėje italai kiek aptirpdė lietuvių pranašumą – 38:31, bet po dviejų kėlinių lietuviai išlaikė devynių taškų skirtumą – 41:32.

Trečiąjį kėlinį dar vienu tritaškiu pradėjo Adas Juškevičius – 44:34. Italai pataikė du tritaškius iš eilės, bet lietuviai irgi atsakė tiksliomis atakomis – 48:39. Po A. Juškevičiaus taiklaus tolimo metimo lietuviai vėl įgavo dviženklę persvarą –  53:41. Daugiausia to paties A. Juškevičiaus pastangomis lietuviai antroje kėlinio pusėje išsaugojo solidų pranašumą – 57:45. Ketvirčio pabaigoje Ettore Messina auklėtiniai laimėjo trumpą atkarpą ir apkarpė mūsiškių pranašumą iki vienženklio – 57:49.

Ketvirtąjį kėlinį lietuviai pradėjo dar vienu tolimu metimu – 60:49. Kėliniui įsibėgėjant dar kelias atakas sėkmingai užbaigė M. Grigonis, o lietuviai liko priekyje – 65:54. Vėliau italai, taškus pelnę dviejose atakose iš eilės, kiek priartėjo – 65:59. Tačiau čia pat lietuviai vėl kiek atitrūko – 68:59. Rungtynių pabaigoje italai dar bandė surengti šturmą, bet mūsiškiai atsilaikė ir iškovojo antrąją pergalę Europos čempionate, šį kartą rezultatu 78:73.

Lietuva: A. Juškevičius – 20 (4/6 tritaškiai), Mindaugas Kuzminskas – 14, J. Valančiūnas – 13 (8 atk. kam.), M. Kalnietis – 12 (8 rez. perd.), M. Grigonis – 8, D. Motiejūnas – 5, J. Mačiulis ir Artūras Gudaitis – po 3, Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas taškais nepasižymėjo, Martynas Gecevičius ir Eimantas Bendžius ant parketo nepasirodė;
Italija: Luigi Datome – 24, Marco Belinelli – 14, Ariel Filloy – 10;