Tartu (Estijoje) baigėsi tris dienas vykusios XXXIV SELL (Suomija, Estija, Latvija, Lietuva) studentų sporto žaidynės, kuriose dvylikos sporto šakų varžybose rungtyniavo Estijos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir kitų šalių universitetų ir aukštųjų mokyklų studentai. Šiaulių universiteto sportininkai žaidynėse rungtyniavo gana sėkmingai ir iškovojo 4 aukso (lengvoji atletika (2), jėgos trikovė ir mažasis futbolas (mot.)) ir vieną sidabro (jėgos trikovė) medalį.

SELL žaidynių čempionėmis lengvosios atletikos varžybose tapo kūno kultūros ir sporto pedagogikos trečio kurso studentės Evelina Miltenė (3000 m. bėgimas) ir Aurika Balsytė (800 m bėgimas). E. Miltenė po pergalingo finišo pažymėjo, kad tik pusę distancijos jautė varžovių konkurenciją. Ji finišavo viena, palikusi artimiausią varžovę gana toli.
„Šios varžybos man yra pirmos atvirame stadione po priverstinių motinystės atostogų. Rezultatu nesu labai patenkinta (2:17), tačiau buvo smagu parungtyniauti gerame stadione ir gražiu oru, tik trukdė stiprus šoninis vėjas“, – po finišo sakė pirmą kartą SELL žaidynių čempione tapus Šiaulių universiteto trečiakursė Evelina Miltenė.

Aukso medalį iškovojusi 800 m distancijoje Aurika Balsytė taip pat džiaugėsi pergale. „Smagu, kad pavyko laimėti. Aišku, sunku buvo rungtyniauti po stovyklos, kur turėjau labai didelius krūvius“, – finišavusi sakė A. Balsytė.

Lengvosios atletikos varžybose savo šio sezono rezultatus pagerino po traumos pirmą kartą lauke rungtyniavęs kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos pirmakursis Benas Bileišis (trišuolio rungtis) ir tos pačios studijų programos antrakursė Rasa Mažeikaitė (šuolio į tolį rungtis). R. Mažeikaitė dar dalyvavo 100 barjerinio bėgimo rungties varžybose, kur galingai finišavusi labai nedaug atsiliko nuo trečiąją vietą užėmusios varžovės.

Rutulio stūmimo ir ieties metimo sektoriuose rungtyniavęs kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos pirmakursis Andrius Skuja aukštesnių rezultatų nepasiekė.

Įspūdingas pergales mažojo futbolo varžybose iškovojo Šiaulių universiteto merginų komanda, treniruojama Rimanto Viktoravičiaus. Dvejose finalinėse rungtynėse šiaulietės rezultatu 10:0 (6:0) ir 8:0 (4:0) sutriuškino Estijos saugumo mokslų akademijos komandą ir dešimtąjį kartą iš eilės tapo SELL žaidynių čempionėmis.

Jėgos trikovės varžybų čempionu tarp svorio atletų iki 66 kg tapo Šiaulių universiteto kūno kultūros ir sporto pedagogikos pirmo kurso studentas Egidijus Valčiukas.

Sidabro medalį tarp atletų iki 74 kg netikėtai laimėjo Šiaulių universiteto elektronikos inžinerijos studijų programos trečiakursis Žilvinas Margevičius, pirmą kartą dalyvavęs tarptautinėse varžybose.

Imtynių turnyre dalyvavo du Šiaulių universiteto atletai – Karolis Kygas ir Kasparas Stungurys. Abu pralaimėjo savo pirmąsias kovas ir tolesnėse varžybose nedalyvavo.

Nors SELL žaidynėse daugiausiai dalyvauja Baltijos šalių studentai, jos yra atviros visų pasaulio šalių studentams. Jose šiemet dalyvavo per 1000 atletų iš aštuonių šalių – ne tik iš Suomijos, Estijos, Lietuvos ir Latvijos, bet ir iš Slovakijos, Rusijos, Kinijos, Vokietijos ir kt. Šių metų SELL žaidynių programoje buvo lengvosios atletikos, badmintono, krepšinio, šachmatų, floorbolo, dziudo, mažojo futbolo, jėgos trikovės, plaukimo, stalo teniso, tinklinio ir imtynių varžybos.

XXXV SELL studentų sporto žaidynės kitais metais bus surengtos Kaune.