Įveikę Pasvalio „Pieno žvaigždes“ šalies čempionate, „Šiauliai“ nesugebėjo pakartoti sėkmės pirmosiose Baltijos krepšinio lygos čempionato pusfinalio rungtynėse. Po labai nesėkmingo trečiojo kėlinio šiauliečiai savo žiūrovų akivaizdoje buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą – 84:91 (20:31, 30:15, 12:26, 22:19).

Tas scenarijus, kurį komandos pademonstravo pirmoje dvikovos pusėje, buvo kone identiškas paskutinei komandų akistatai „Betsafe-LKL“ rungtynėse. Svečiai nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį, o po dviejų Jahennso Manigato tolimų metimų kėlinio viduryje įgijo 9 taškų pranašumą (17:8). Netrukus pasvaliečių persvara tapo dviženkle.

Prasidėjus antrajam kėliniui, „Pieno žvaigždės“ pirmavo 35:23. Negana to, jame sužaidus vos 3 minutes, Arminas Urbutis prasižengė trečiąjį kartą ir buvo priverstas atsisėsti ant atsarginių suolelio. Ši komandos kapitono netektis tarsi mobilizavo „Šiaulių“ komandą. Akeemas Wrightas trimis taikliais baudos metimais pradėjo šeimininkų spurtą, per kurį šiauliečiai be atsako pelnė 12 taškų ir pirmąjį kartą rungtynėse išsiveržė į priekį (41:40), o ilsėtis išėjo pirmaudami 50:46.

Rungtynių lūžis įvyko trečiojo kėlinio pabaigoje, varžovams per 3 minutes pataikius 3 tolimus metimus. Įmetus Osvaldui Olisevičiui, „Pieno žvaigždės“ vėl įgijo dviženklę persvarą – 62:72. Tuo nemalonumai šiauliečiams nesibaigė.

Paskutiniojo kėlinio pradžioje du tritaškius iš eilės pataikė Martynas Varnas, vėliau ataką užbaigęs ir dėjimu, o „Šiaulių“ deficitas išaugo iki 16 taškų – 66:82. Tolimą metimą pataikius A. Wrightui, šeimininkai kilo į paskutinį šturmą ir kėlinio viduryje po Lauryno Biručio dėjimo sumažino atsilikimą iki 7 taškų – 80:87. Per likusį laiką abi komandos daug klydo. O dar labiau sumažinti deficito neleido netaiklūs tolimi metimai iš gerų padėčių.

Pusfinalio serijoje bus žaidžiamos dvejos rungtynės. Atsakomasis mačas bus žaidžiamos kovo 21 d. Pasvalyje.

„Šiaulių“ komandai taškus pelnė: L. Birutis – 22 (8 atk. kamuoliai), D. Sabeckis (9 atk. kamuoliai, 9 rez. perdavimai) ir A. Wrightas – po 17, N. Zeisloftas – 8, A. Urbutis ir V. Šarakauskas – po 6, Š. Beniušis, E. Šaulys, K. Žemaitis ir T. Tayloras – po 2. M. Žukauskas ir G. Stankevičius taškų nepelnė.

„Labai nelengva žaisti dvejas rungtynes paeiliui su ta pačia komanda skirtinguose turnyruose. Be to – ir namuose. Sunku žaidėjus nuteikti, kad vienodų dvikovų nebūna. Riekia pripažinti, kad „Pieno žvaigždės“ ir LKL čempionate stovi greta. Šiandien jie žaidė gerai. Turėjome kautis daug kiečiau ir negalvoti, kad bus panašios rungtynės į tas, kurios buvo. Gavome gerą pamoką. Tokių sunkių rungtynių baigtį nulemia lyderiai. Mūsų amerikiečius išmušė kieta, kartais net grubi gynyba. Bet skųstis neturime teisės, reikia ruoštis atsakomosioms rungtynėms“, – teigė treneris Antanas Sireika.