facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Anderso Breiviko (Anders Breivik), įtariamo dvigubu teroro aktu, motina per apklausą prisipažino padėjusi sūnui legalizuoti apie 400 tūkstančių Norvegijos kronų (daugiau kaip 200 tūkstančių litų).

Tai sekmadienį pranešė Norvegijos žiniasklaida, kuria remiasi "RIA Novosti”.

Policija nustatė, kad 2003 ir 2006 metais A. Breiviko sąskaitose užsienyje buvo apie 3,6 milijono kronų. Tuo laiku jis pardavinėjo internetu suklastotus atestatus, rašo leidinys "Verdens Gang”. Ir ši prekyba buvo kur kas pelningesnė nei manyta anksčiau.

"Padirbtų atestatų pirkėjai mokėdavo už dokumentus per "Pay Pal”, "E-Gold” arba pervesdavo pinigus į A. Breiviko sąskaitą Latvijos banke. Po to jis pasiimdavo grynuosius Oslo bankomatuose, naudodamasis užsienio kredito kortelėmis”, - pranešama televizijos ir radijo kompanijos NRK tinklalapyje.

Kad nesukeltų įtarimų, A. Breivikas imdavo nedideles sumas. Kaip nustatė policija, jo motina šiuos pinigus dėdavo į savo sąskaitą, o vėliau grąžindavo sūnui.

"Per apklausą motina papasakojo, kad buvo atidariusi tris sąskaitas savo vardu. Ji taip pat prisipažino padėjusi sūnui išplauti apie 400 tūkstančių Norvegijos kronų”, - pažymi NRK.

Pasak "Aftenposten”, policija jau aptiko 14 sąskaitų, kurios gali būti susijusios su A. Breiviku. Jos yra septyniose pasaulio šalyse, tarp kurių, be jau minėtos Latvijos, - Lietuva, Estija ir JAV.

Eltos inf.

Kitame numeryje

Į viršų