facebookgoogle twitter instagram youtube krepselis

darbo laikas

telefono nr el pastas

Suskaičiavus už idėjas Šiauliams balsavusių miesto gyventojų balsus, paaiškėjo, kurios iniciatyvos bus įgyvendintos. Galima tik pasidžiaugti, kad šiauliečiai ne tik aktyviai teikė idėjas, bet ir už jas balsavo, tai rodo, kad daugumai rūpi miesto ir jo gyventojų gerovė.

Atsiras nauja erdvė jaunimui
Šiaulių miesto savivaldybės mero patarėjas Justinas Švėgžda informavo, kad šiemet už Saulės miestui pasiūlytus projektus savo balsus atidavė 3012 miesto gyventojų.

Didelės vertės projektų kategorijoje iš 4 pasiūlytų projektų daugiausiai palaikymo (surinkęs net 1154 balsus) sulaukė „Pump track“ dviračių ir riedučių trasos įrengimas Dainų parke. Anot idėjos autoriaus Arūno Šato, „Pump track“ dviračių ir riedučių trasa taps saugia vieta vaikams leisti laisvalaikį; erdve pažengusiems sportininkams tobulėti; aukšto lygio varžybų traukos centru Šiaulių mieste bei parką puošiančiu objektu, puikiai derančiu su gamta. Preliminari pateiktos projekto idėjos įgyvendinimo sąmata – 150 tūkst. eurų.

„Noriu padėkoti jums visiems už parodytą pasitikėjimą balsuojant už „Pump track“ dviračių trasos projektą.

Džiaugiuosi, kad Šiaulių vaikai ir jaunimas pagaliau turės puikią vietą aktyviai leisti laisvalaikį, o dviračių sportininkai, vaikai – vietą treniruotėms“, – paskelbus rezultatus „Facebook‘e“ viešai dėkojo A. Šatas.

Bus sutvarkytas kraštovaizdis
Mažos vertės projektų kategorijoje itin didelio palaikymo sulaukė Rėkyvos gyventojų pasiūlyta iniciatyva. Iš 10 pasiūlytų projektų daugiausiai balsų (941) surinko rėkyviškio Andriaus Pladžio pasiūlytas Poilsio gatvės kraštovaizdžio sutvarkymo projektas.

Pagrindinis šio projekto tikslas – sutvarkyti kraštovaizdį šalia šiuo metu tvarkomos Poilsio gatvės ir Rėkyvos ežero, išnaikinant krūmynus ir išvalant šalia esančius tvenkinius. Sutvarkytoje dalyje taip pat bus formuojamas pušynas. Preliminari pateiktos projekto idėjos įgyvendinimo sąmata – 50 tūkst. eurų.

„Noriu padėkoti visiems, kurie balsavo už mano projektą ir ragino balsuoti kitus. Tikiuosi, kad įgyvendinus šį projektą Rėkyvos mikrorajonas ir Rėkyvos ežero pakrantė taps dar gražesnė, patrauklesnė ne tik miestiečiams, bet ir čia nuolat besilankantiems miesto svečiams“, – komentavo A. Pladys.

Tiesa, Rėkyvos gyventojams pasisekė jau ne pirmą kartą. Vos prieš mėnesį Rėkyvos ežero tiltas pasipildė apžvalgos aikštele, kurią, kaip idėją miestui, praėjusiais metais pasiūlė rėkyviškiai.

Dar turės patvirtinti Taryba
Kaip sakė J. Švėgžda, dabar daugiausia gyventojų balsų gavusius projektus tvirtins Savivaldybės taryba. Savivaldybės tarybai skyrus finansavimą idėjoms Šiauliams, bus pradedami vykdyti mažos apimties projektai, o didelės apimties projektams bus rengiama reikalinga techninė dokumentacija ir kitų metų biudžete planuojamas lėšų poreikis jiems įgyvendinti.

Didelės apimties projektai įgyvendinami kitais biudžetiniais metais. Projektai visa savo apimtimi finansuojami Savivaldybės biudžeto lėšomis.

2021 01 08 7

Bus pakeistas kraštovaizdis šalia Poilsio gatvės ir Rėkyvos ežero.
V. LEBEDŽIO nuotr.

Į viršų